Dodano dnia 10.11.2017, 07:22
Suscy policjanci ustalili 19-letniego sprawcę uszkodzenia wiaty przystanku w Stryszawie
O tym, że nikt nie jest bezkarny przekonał się mieszkaniec jordanowszczyzny, któremu nie uszło na sucho zniszczenie wiaty przystanku w Stryszawie.

W połowie sierpnia br. pracownik Gminy Stryszawa powiadomił, że nieznany sprawca uszkodził wiatę przystanku w Stryszawie poprzez rozbicie szyby tworzącej ścianę. Straty wyniosły 890zł na szkodę Gminy.
Wówczas czynności podjęte w sprawie nie doprowadziły do ustalenia sprawcy bądź sprawców tego wandalizmu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego jednak nie dali za wygraną i w dalszym ciągu działali w tej sprawie, czego efektem okazało się ustalenie i w rezultacie rozliczenie wandala.

19-latkowi z Gminy Jordanów przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał i zobowiązał do uregulowania kosztów związanych z naprawą szkody przez siebie wyrządzonej. Młody mężczyzna tłumaczył się, że przyjechał do Stryszawy do znajomych na ognisko i będąc pod wpływem alkoholu, pustą butelką „sprawdzał” wytrzymałość szyby przystankowej.
Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image