Dodano dnia 05.08.2022, 11:13
Szkolenie strzeleckie dla dzieci i młodzieży zwieńczone zawodami
W ostatnią niedzielę lipca na terenie suskiej strzelnicy sportowej odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie dla dzieci i młodzieży „Lato 2022”. Ich podstawowym, ale nie jedynym celem była popularyzacja tej dyscypliny sportowej wśród najmłodszych mieszkańców z naszego regionu.
Niesprzyjająca aura (przez cały dzień padał deszcz) nie zachęcała do wychodzenia z domu. Pomimo tych przeciwności losu, frekwencja na zawodach zorganizowanych przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Suchej Beskidzkiej była zadowalająca. W ten sposób udało się nie tylko przeprowadzić imprezę, ale i zgodnie z regulaminem dokonać podziału rywalizujących na wszystkie przewidziane kategorie wiekowe (młodzik, junior młodszy, junior). Każdy uczestnik oddał najpierw w pozycji leżącej trzy strzały próbne, a po nich 10 strzałów ocenianych z karabinka TOZ-14 kal. 5,6 mm z otwartymi przyrządami celowniczymi do tarczy oddalonej o 25 metrów. O końcowym wyniku decydowała suma uzyskanych punktów, a w przypadku remisu większa ilość trafień w środek tarczy.

Zawody nie tylko miały na celu propagowanie strzelectwa wśród mieszkańców. Wprawdzie miały formułę otwartą i mógł w nich wystartować każdy chętny. Niemniej stanowiły podsumowaniem miesięcznego szkolenia strzeleckiego dla dzieci i młodzieży „Lato 2022” przeprowadzonego przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Suchej Beskidzkiej w ramach zadania publicznego Gminy Sucha Beskidzka. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu (we wtorki i czwartki) na suskiej strzelnicy. Uczestniczący w nich kursanci nabywali wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa na strzelnicy sportowej, bezpiecznego posługiwania się bronią, uczyli się podstaw budowy i zasady działania broni palnej, przyjmowania postaw strzeleckich, pracy na przyrządach celowniczych – mechanicznych, strzelania z broni krótkiej i długiej oraz jej czyszczenia i konserwacji. Szkolenie przeprowadzone było pod czujnym okiem instruktorów strzelectwa sportowego i sportów obronnych LOK z Suchej Beskidzkiej.
 

Wyniki Otwartych Zawodów Strzeleckich dla dzieci i młodzieży „Lato 2022”

Kategoria młodzik:
1. Marta Mamcarz
2. Natalia Hudziak
3. Antoni Wojdyła


Kategoria junior młodszy:

1. Joanna Wójcicka
2. Emilia Witek
3. Filip Chorąży


Kategoria junior:

1. Karol Spyrka
2. Kacper Kowalcze
3. Jan Bańdura

źródło: UM Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image