Dodano dnia 08.10.2018, 11:38
Tragiczny weekend na drogach powiatu suskiego

Jedna osoba nie żyje, a kilka trafiło do szpitala po zdarzeniach które miały miejsce w miniony weekend na drogach powiatu suskiego.

W piątek na ulicy Wolności w Makowie Podhalańskim kierujący pojazdem marki Mercedes nie udzielił na skrzyżowaniu pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW Sharan, czym doprowadził do zderzenia pojazdów. Sprawcę kolizji pouczono.


W Stryszawie kierujący samochodem marki VW Passat, nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na pojazd marki Honda, który w następstwie uderzył w stojący przed nim renault, a ten w seata cordobę. Samochody stały przed przejazdem kolejowym oczekując na jego otwarcie. Sprawca kolizji został pouczony.

Jeszcze tego samego dnia w Suchej Beskidzkiej kierujący samochodem marki Toyota, na skrzyżowaniu ul. Cmentarnej i Nad Stawami, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Audi. Sprawca został ukarany mandatem.


W sobotę w Białce kierujący Audi, skręcając w stronę Zawoi, nie ustąpił pierwszeństwa jadącej drogą k28 pojazdem Mercedes i doprowadził do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca ukarany mandatem.


W Łętowni 15-latek kierując pojazdem niezarejestrowanym typu quad, po drodze gminnej, wioząc pasażera, z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia pasażer, też 15-latek, odniósł powierzchowne obrażenia, natomiast kierujący po chwilowej utracie przytomności został zabrany przez LPR do szpitala w Krakowie, gdzie pozostał na badania.


W sobotę wieczorem na drodze krajowej 28 w Tarnawie Dolnej, kierujący samochodem marki VW Golf na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem marki Mercedes. 21-letni kierujący golfem w stanie ciężkim został zabrany do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Natomiast z mercedesa do szpitala zostały przewiezione 4 osoby z lekkimi obrażeniami i po badaniach zostały wypisane do domów. Kierujący VW golfem miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

W niedzielę w Juszczynie kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, przy wyprzedzaniu rowerzysty, nie zachował bezpiecznego odstępu, w wyniku czego potrącił rowerzystę lusterkiem. Cyklista mimo upadku nie doznał obrażeń. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został pouczony.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image