Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.11.2022, 11:44
Trzech kierowców z promilami
W ciągu minionej doby suscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Wśród nich znalazł się 42-latek, który wybrał się w podróż, mając dwa promile w organizmie. Za swoje zachowanie będą tłumaczyli się przed sądem, gdyż grozi im wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj (14 listopada br.) po godzinie 7:30 w Śleszowicach, policjanci z suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Opel. Badanie alkomatem siedzącego za kierownicą 33-latka wykazało ponad pół promila. 30 minut później, inny patrol z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej w Jordanowie zatrzymał do kontroli subaru. Siedzący za kierownicą 46-latek nie dał lepszego przykładu mniej doświadczonym kierowcom. Podczas badania jego stanu trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 0,7 promila. Trzeci z kierujących poruszał się drogą krajową w kierunku Wadowic samochodem marki Mazda. Przed jego samochód miało wbiec dzikie zwierzę i w efekcie kierowca uderzył w przydrożne barierki ochronne. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, którego wynik badania był dużo wyższy od poprzedników. Jak się okazało 42-letni mieszkaniec województwa opolskiego, wsiadł za kierownicę mazdy i ruszył w podróż, mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. 

Policja przypomina, że niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image