Dodano dnia 02.11.2020, 17:43
Uciekał przed patrolem. Policjant oddał strzał ostrzegawczy

Kierujący samochodem marki BMW uciekał przed Policją. Gdy wjechał w miejsce gdzie nie mógł kontynuować dalszej jazdy, zawrócił w stronę biegnących policjantów.  Zatrzymał się dopiero gdy jeden z nich oddał strzał ostrzegawczy. Kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu oraz niezatrzymania pojazdu.

W nocy 31 października, policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie zauważyli w Sidzinie samochód marki BMW. Jego kierowca na widok radiowozu znacząco przyspieszył, a gdy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe przyśpieszył jeszcze bardziej. Następnie zjechał z drogi powiatowej w drogę boczną prowadzącą przez las. W pewnym momencie nawierzchnia była w tak złym stanie, że kierowca zatrzymał się gdyż nie mógł już kontynuować dalszej jazdy.  Mundurowi zatrzymali radiowóz i pobiegli w stronę BMW. Widząc to, kierowca bmw zawrócił samochód i ruszył w kierunku policjantów. Jeden z funkcjonariuszy widząc, że kierowca pędzi w ich stronę, wyciągnął broń po czym oddał w bezpiecznym kierunku strzał ostrzegawczy. Dopiero wtedy kierowca zatrzymał samochód.

Policjanci zatrzymali mężczyznę.  To 22-letni mieszkaniec  powiatu suskiego. Jak się okazało mężczyzna uciekał, gdyż nie posiadał uprawnień do kierowania. Resztę nocy spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, po czym usłyszał wstępnie dwa zarzuty: krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu  oraz niezatrzymania pojazdu  pomimo wydania polecenia. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image