Dodano dnia 10.06.2019, 08:20
Udaremniona dalsza jazda niesprawnego autobusu z pasażerami

Policjanci z ruchu drogowego Komendy Pwiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, udaremnili dalszą jazdę 64-latkowi, który  przewoził pasażerów niesprawnym technicznie mercedesem sprinterem. 

W środowe południe suscy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Żarnówka zatrzymali do kontroli autobus. Zwróciła ich uwagę nadmierna korozja elemntów konstukcji pojazdu. Szczegółowa kontrola pojazdu wykazała, że w mercedesie tylnie drzwi nie tylko są dadmiernie skorowane ale brakuje w nich zamka. Jedynym zabezpieczenie przed ich otwarciem był zwykły sznurek. Funkcjonariusze stwierdzili też, że sygnał dźwiękowy w samochodzie jest niesprawny, tak samo jak hamulec awaryjny. W pojeździe było jeszcze pare innych niesprawnych elementów.

Policjanci udaremnili dalszą jazdę kierowcy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Z uwagi na zbyt rażące nieprawidłowości autobusu nie zastosowano wobec kierującego jak i właścciela pojazdu mandatu,  bowiem zostanie skierowany przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu.

Za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie jak i dopuszczenie niesprawnego pojazdu do ruchu grozi  grzywna do 5 tys. zł.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image