Dodano dnia 12.01.2021, 16:11
Uwaga na fałszywe strony internetowe
W wirtualnym świecie jak i w życiu realnym może dojść do wyłudzenia  osobowych po to by wykorzystać je do przestępstwa.  Wykorzystując strony internetowe z przyciągającymi uwagę informacjami -  często fałszywymi - oszuści proszą o logowanie się do kont m.in na serwisach społecznościowych nad którymi później przejmują kontrolę. 
W  sieci pojawił się rzekomy apel Policji na temat poszukiwań 36-letniego mężczyzny z powiatu suskiego, który to podczas transmisji na żywo miał katować psa. Nad wizerunkiem mężczyzny jest logo  znanego polskiego portalu internetowego sugerujące, że znajdujemy się na stronie tego portalu. Natomiast sformułowania „pomoc-zwierząt” użyte w  adresie strony sugerują, przekierowanie z portalu tematycznego. Kliknięcie w zamieszczony na tej stronie film prowadzi do strony przeznaczonej do rzekomego logowania na Facebooku (łudząco podobnej do Facebooka). Chodzi prawdopodobnie o to by wyłudzić dane do logowania i przejąć czyjeś  facebookowe konto.  Może mieć to na celu zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przejęcia Messengera i nakłaniania znajomych osoby, której konto przejęte  do określonych działań czy np. przekazaniu kodu do BLIKA.
Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas podawania danych przez Internet. Zawsze należy dokładnie analizować otrzymywane komunikaty zawarte np. w wiadomościach sms, e-mail by uniknąć ataku na nasze dane dostępowe do internetowych profili, kont bankowych i innych usług.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image