Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 17.11.2023, 19:05
W ciągu jednego dnia dwoje mieszkańców powiatu suskiego zostało oszukanych metodą na Blik.
Pokrzywdzeni nie zweryfikowali otrzymanych wiadomości, w wyniku czego stracili pieniądze.

Do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosiła się 51-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która została oszukana przez osobę, która chciała zakupić od niej buty wystawione na platformie handlowej za kwotę ponad 200 złotych.

Oszust wysłał jej informacje o wykonaniu transakcji zakupu, czego dowodem miała być wiadomość na skrzynce email. Pokrzywdzona potwierdziła w rozmowie z oszustem, że otrzymała wiadomość na swoją skrzynkę, a następnie kliknęła w link prowadzący do jej bankowości elektronicznej. Wypełniła dane do logowania, po czym przerwała operację. Po chwili skontaktował się z nią mężczyzna podający się za przedstawiciela banku z informacją, że zostały zablokowane pieniądze i by powróciły one na swoje miejsce niezbędnym będzie wygenerowanie kodu Blik. Pokrzywdzona uwierzyła oszustowi i wygenerowała kod Blik, przez co straciła z konta 3000 złotych.

Kolejnym z pokrzywdzonych tego dnia okazał się 19-latek, który otrzymał wiadomość od osoby, którą posiadał w kontaktach na serwisie społecznościowym. Nie wiedział, że konto zostało przejęte przez oszusta i w dobrej wierze wygenerował kod Blik celem wsparcia rodziny w potrzebie, tracąc ze swojego konta 250 złotych.

Apelujemy o ostrożność, gdyż niestety w przeciwieństwie do płatności przelewem, transakcji dokonanych za pomocą tego kodu nie można już cofnąć. Przestępca od razu wpisuje podany kod blik w bankomacie i wypłaca z niego pieniądze.


źródło: KPP w Suchej Beskidzkej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image