Dodano dnia 02.10.2020, 09:27
W ciągu jednego dnia policjanci ujawnili 22 wykroczenia związane z przekroczeniami prędkości
Suscy policjanci realizowali działania „Prędkość”, w trakcie których ujawnili 22 wykroczenia związane z przekroczeniami prędkości (pomimo deszczowej pogody) oraz zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego.
W środę 30 września br. suscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej realizowali działania „Prędkość”. Policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednakże nadrzędnym celem takich działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.
Panująca aura (deszcz) powinna spowodować, że kierowcy ściągną nogę i będą prowadzić pojazdy z prędkością mniejszą niż dozwolone limity. Tymczasem, w związku ze złamaniem ograniczeń prędkości tego dnia policjanci ujawnili 22 wykroczenia. Niechlubnym rekordzistą okazał się 18-letni mieszkaniec  powiatu wadowickiego, który w Zembrzycach kierując samochodem marki Opel, przekroczył dozwoloną prędkość o 40 km/h w terenie zabudowanym (90/50 km/h).
Początkiem dnia tj. około godziny 6:24 w Krzeszowie policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem 49-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Podczas badania policyjne urządzenie wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego jazda zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet  na 10 lat. 

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy, warunki atmosferyczne i zdrowy rozsądek nakazują szczególną ostrożność. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image