Dodano dnia 10.09.2021, 16:12
W ciągu jednego dnia policjanci ujawnili 31 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość

9 września 2021 roku suscy policjanci przeprowadzali na drogach powiatu działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Wczoraj nie wszyscy kierujący na suskich drogach stosowali się do przepisów ograniczających prędkość. Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu, tym gorsze postrzeganie otoczenia i dłuższa droga hamowania, co może skutkować tragedią na drodze. Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 38 pojazdów, z których 31 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Dwóch z nich przekroczyło dozwoloną prędkość o 50 km/h więcej niż prędkość dopuszczalna, co skutkowało zatrzymaniem ich prawa jazdy.

Pierwszy został zatrzymany do kontroli w Osielcu. 20-letni kierujący samochodem marki Opel, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, poruszając się 108/50 km/h. Drugi z kierujących został zatrzymany do kontroli w Kojszówce. 24-letni kierujący fordem przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h rozpędził się aż do 113km/h. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi wraz z 10 punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące. Dodatkowo kierujący z Kojszówki, któremu zatrzymano dokument prawa jazdy, będzie go mógł odzyskać po zdanym egzaminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego gdyż przekroczył dopuszczalną (24) liczbę punków karnych za wykroczenia w ruchu drogowym.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, oraz skrzyżowań. Prosimy o spokojną i bezpieczną jazdę.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image