Z OSTATNIEJ CHWILI
Zima pokazała pazury na Babiej Górze. Trzy akcje ratunkowe GOPR w kilkanaście godzin / Pożar w sortowni odpadów? Strażacy przez trzy dni ćwiczyli akcję w Suchej Beskidzkiej / Strażacy walczą z pożarem silosa w sąsiednim powiecie / Seniorka z Wadowic straciła 40 tys. zł. Oszust podszył się pod policjanta / Kreatywnie i bez schematów. Warsztaty kolażu w Galerii Pół żartem pół serio w Suchej Beskidzkiej / Blisko 3 miliony na Cyberbezpieczne Wodociągi w powiecie suskim. Pięć lokalnych zakładów z rządowym wsparciem / Polacy najlepsi na świecie! Złoto dla Polski w ekstremalnej 'Bitwie Miast' ! / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Walentynkowy turniej o Puchar Burmistrza w Suchej Beskidzkiej / 33 osoby oddały krew. Kolejna udana akcja w Suchej Beskidzkiej / Obejrzyj Tygodniowy Express Powiatu Suskiego24 - 5. (wideo)
Dodano dnia 29.12.2020, 09:54
W powiecie suskim silny wiatr daje się we znaki
Strażacy walczą ze skutkami niszczycielskej siły wiatru.
W okresie występowania silnych wiatrów na terenie powiatu suskiego (tj. od 27.12.2020r. od godziny 16:00 do 29.12.2020r. do godziny 9:00) straż pożarna interweniowała 5 razy.

Zdarzenia dotyczyły:
- 27.12.2020r. godzina 14:34 w miejscowości Hucisko wiatr zerwał blaszane poszycie dachu budynku mieszkalnego na wysokości około 9 metrów. Strażacy rozłożyli drabinę przystawną, ratownik zabezpieczony w sprzęt wysokościowy przykręcił zerwaną blachę wkrętami dekarskimi.

- 28.12.2020r. godzina 14:34 w miejscowości Białka drzewo oparło się o linię energetyczną stwarzają zagrożenie dla przejeżdżających samochodów. Po odłączeniu prądu w linii energetycznej przez pogotowie energetyczne, drzewo zostało usunięte, a następnie przywrócono ruch na drodze.

- 28.12.2020r. godzina 15:07  w miejscowości Kojszówka drzewo przewrócone na drogę gminną, blokowało przejazd. Strażacy usunęli drzewo.

- 28.12.2020r. godzina 16:33 w miejscowości Juszczyn drzewo w wyniku powalenia przez wiatr, uszkodziło linię niskiego napięcia oraz słup energetyczny. Linia energetyczna przebiegała poza obrębem budynków oraz dróg. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego.

- 28.12.2020r. godzina 17:13 w miejscowości Baczyn na drodze wojewódzkiej nr 957 wyłamany konar drzewa uderzył w przejeżdżający samochód. Na szczęście nikt nie został ranny. Strażacy zabezpieczyli  miejsca zdarzenia, kierowali ruchem drogowym podczas czynności prowadzonych przez Policję. Następnie usunięto samochód oraz konar poza jezdnię.

W działaniach udział brało 9 zastępów 46 strażaków.
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.