Z OSTATNIEJ CHWILI
Wypadek motocykla i samochodu w Jachówce. Bohaterska reakcja druhny OSP Bieńkówka jeszcze przed przybyciem służb / Krakowski Festiwal Filmowy ponownie w Suchej Beskidzkiej / Mammobus w Jordanowie i Makowie Podhalańskim. NFZ zachęca do badań / Pożar, wypadek i akcja ratunkowa. Strażacy ćwiczyli w Osielcu / Burze nadciągają nad powiat suski. Obowiązuje ostrzeżenie IMGW / Kolizja w Jachówce. Droga jest nieprzejezdna / Utrudnienia na DW956 w Budzowie po kolizji samochodu z dziką zwierzyną / Kolizja na DK28 w Suchej Beskidzkiej. Duże utrudnienia na wyjeździe z miasta / Dzień Rodziny w Miejskim Przedszkolu Samorządowym w Suchej Beskidzkiej / Pożar samochodu w Krzeszowie. Trwa akcja strażaków./ Ruszają zapisy na szkolenia z ochrony ludności i obrony cywilnej / Pożar nieużytków w Zembrzycach. Strażacy ponownie apelują o ostrożność / Burmistrz Stanisław Lichosyt z absolutorium i wotum zaufania / Gmina Zembrzyce z kolejnym dofinansowaniem. Powstaną specjalne ławki dla rodzin z dziećmi / Bajkowy Dzień Dziecka w Suchej Beskidzkiej. Centrum Kultury i Filmu zaprasza na rodzinne świętowanie / Jordanów: Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania 100 tysięcy złotych / Utrudnienia na szlakach turystycznych w lasach - ważny komunikat dla mieszkańców i turystów / POLITYKA - Nawrocki: rozważam odebranie Zełenskiemu Orderu Orła Białego (wideo) / Dzień Dziecka w szpitalu. Policjanci i strażacy odwiedzili dzieci / Patrycja Żywczak z „Goetla” wśród najlepszych młodych fryzjerek w Polsce / Gmina Zawoja nagrodzona za projekt „Wirtualny Urzędnik” / Jubileusz 70-lecia Orkiestry OSP Bystra Podhalańska już 20 czerwca / Kawa z Powiatem - Łukasz Mirocha (Grupa Biegowa Spartak) - zobacz wideo! / Dni Gminy Zembrzyce 2026 nadchodzą! Muzyczne gwiazdy, atrakcje dla całych rodzin i wyjątkowe święto gminy
Dodano dnia 06.04.2021, 18:04
Wielkanoc 2021 – podsumowanie świątecznego weekendu na suskich drogach

Każde święta są okresem intensywnej pracy dla policjantów. W czasie Świąt Wielkanocy suscy policjanci ujawnili 51 wykroczeń, z których 36 były to przypadki przekroczenia prędkości. Nie zabrakło też wyprzedzania pomimo linii podwójnej ciągłej oraz przekroczeń prędkości o 50 km/h zakończone zatrzymanym prawem jazdy.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu suskiego czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni. Mundurowi pełniący służbę na drogach sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. W czasie świątecznego weekendu policjanci skontrolowali 70 uczestników ruchu, gdzie ujawnili 51 wykroczeń. Najwięcej, bo aż 36 ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczeń prędkości. W czterech przypadkach zostały zatrzymane prawa jazdy gdyż kierowcy rozpędzili się o 50 km/h więcej, niż wynosiła dopuszczalna prędkość.

M.in. w poniedziałek kierowca mercedesa w Makowie Podhalańskim na ul. Wolności poruszał się o 56 km/h więcej niż jest dozwolone tj. 106/50 km/h. Kontrola w jego przypadku jak i w 3 podobnych została zakończona zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Piąty kierowca który stracił swoje uprawnienia to 24-letni mieszkaniec Podkarpacia. Mężczyzna w Osielcu kierując samochodem marki Mazda, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 39 km/h. Było to jego trzecie tego samego rodzaju wykroczenie w ostatnim czasie, dlatego ten młody kierowca będzie musiał teraz ponownie przystąpić do egzaminu.

Podczas świątecznego długiego weekendu, na terenie powiatu suskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jak również kolizji, z udziałem osób rannych.
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.