Dodano dnia 06.04.2021, 18:04
Wielkanoc 2021 – podsumowanie świątecznego weekendu na suskich drogach

Każde święta są okresem intensywnej pracy dla policjantów. W czasie Świąt Wielkanocy suscy policjanci ujawnili 51 wykroczeń, z których 36 były to przypadki przekroczenia prędkości. Nie zabrakło też wyprzedzania pomimo linii podwójnej ciągłej oraz przekroczeń prędkości o 50 km/h zakończone zatrzymanym prawem jazdy.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu suskiego czuwali policjanci z ruchu drogowego, prewencji oraz kryminalni. Mundurowi pełniący służbę na drogach sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. W czasie świątecznego weekendu policjanci skontrolowali 70 uczestników ruchu, gdzie ujawnili 51 wykroczeń. Najwięcej, bo aż 36 ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczeń prędkości. W czterech przypadkach zostały zatrzymane prawa jazdy gdyż kierowcy rozpędzili się o 50 km/h więcej, niż wynosiła dopuszczalna prędkość.

M.in. w poniedziałek kierowca mercedesa w Makowie Podhalańskim na ul. Wolności poruszał się o 56 km/h więcej niż jest dozwolone tj. 106/50 km/h. Kontrola w jego przypadku jak i w 3 podobnych została zakończona zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Piąty kierowca który stracił swoje uprawnienia to 24-letni mieszkaniec Podkarpacia. Mężczyzna w Osielcu kierując samochodem marki Mazda, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 39 km/h. Było to jego trzecie tego samego rodzaju wykroczenie w ostatnim czasie, dlatego ten młody kierowca będzie musiał teraz ponownie przystąpić do egzaminu.

Podczas świątecznego długiego weekendu, na terenie powiatu suskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jak również kolizji, z udziałem osób rannych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image