Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 05.02.2024, 15:42
Wpadł, bo przekroczył prędkość.
Kierujący Skodą, obywatel Ukrainy, przekroczył o 22 km/h dozwoloną prędkość. Jak się okazało, 38-latek miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem i grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj (4 lutego br.) po godzinie 18:30 policjanci z suskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Skoda, który na ulicy Role w Suchej Beskidzkiej poruszał się z prędkością 72 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Jak ustalili policjanci, za kierownica siedział 38-letni obywatel Ukrainy, który nie tylko złamał przepisy ruchu drogowego, poruszając się z prędkością większą niż dopuszczalna, ale też popełnił przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Badanie alkomatem kierowcy wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Sprawa złamania przepisów drogowych oraz kierowania w stanie nietrzeźwości trafi do sądu, za co 38-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Każda osoba, która ma zamiar prowadzić pojazd, musi pamiętać, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, a także powoduje błędną ocenę odległości i szybkości. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol, ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.Źródło: KPP Sucha Beskidzka
Więcej informacji regionu znajdziesz tutaj (kliknij logo):

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image