Dodano dnia 04.10.2019, 09:41
Wpadli z narkotykami, bo przejechali na czerwonym świetle
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie tylko poruszali się samochodem nieprzepisowo, ale też posiadali przy sobie znaczne ilości suszu roślinnego marihuany.

Mundurowi w czasie nocnej służby zauważyli Forda Ka, który to jadąc ulicą Rynek, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Samochód, w którym siedziało dwóch dwudziestopięciolatków mieszkańców powiatu wadowickiego, został zatrzymany do kontroli. Zachowanie pasażera w trakcie kontroli od razu wzbudziło podejrzenia  policjantów. Przy mężczyźnie znaleziono  szczelnie zapakowany worek, w którym znajdował się charakterystycznie wyglądający susz.

Badanie suszu potwierdziło, że jest to marihuana. Funkcjonariusze w samochodzie znaleźli także wagę elektroniczną. Zachowanie kierującego również dało do myślenia suskim  stróżom prawa, dlatego została pobrana mu krew do badań w związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Resztę nocy obaj  mężczyźni spędzili już w celach suskiej komendy, a ich samochód został odholowany. Waga zabezpieczonego suszu marihuany wskazała 110 gram.

Kierującemu w związku z prowadzeniem pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego - po otrzymaniu ostatecznych wyników badania krwi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażerowi w związku z posiadaniem środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image