Dodano dnia 14.08.2020, 11:18
Wspólne kontrole Policji i Sanepidu w powiecie suskim
Suscy policjanci, wspólnie z pracownikami Sanepidu, sprawdzali przestrzeganie wytycznych sanitarnych. Sprawdzane było przede wszystkim zasłanianie ust i nosa, a także czy lokale, w których prowadzona jest działalność spożywcza, przemysłowa lub kosmetyczna dostosowały się do sytuacji epidemicznej. Funkcjonariusze przypominają, że za brak maseczki grozi do 500 zł mandatu.
13 sierpnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z pracownikami Sanepidu sprawdzali sklepy oraz salony kosmetyczne na terenie Suchej Beskidzkiej pod katem, przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Kontrolowano przede wszystkim zasłanianie ust i nosa, a także czy pracodawca zapewnił w lokalu środki do dezynfekcji rąk bądź rękawiczki. Dzisiejsza kontrola jest jedną z wielu, które będą się odbywać na terenie całego powiatu. Większość mieszkańców powiatu stosuje się do obowiązującego przepisu mówiącego o noszeniu maseczek w zamkniętych miejscach publicznych.

Policjanci przypominają, że osoby nieprzestrzegające obostrzeń w związku z koronawirusem mogą zostać ukarane mandatem karnym do 500 zł. Funkcjonariusze mogą również skierować wniosek do sądu.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image