Dodano dnia 27.04.2023, 16:52
Z promilami i bez uprawnień
Dzielnicowi z gminy Budzów, w powiecie suskim, zatrzymali 36-latka, który wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,68 promila, a także nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz czeka go sprawa w sądzie za wykroczenie oraz za przestępstwo, za które grozi mu do 2 lat więzienia.
Dzisiejszej nocy (26/27.04.br.) dzielnicowi z gminy Budzów pełnili nocną służbę w swoim rejonie. Około godziny 2:30, zauważyli samochód marki Volkswagen, który mógł być kierowany przez osobę, poruszającą się w stanie nietrzeźwości.  

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie  „wydmuchał” prawie 1,7 promila. Okazało się, że kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę nieposiadająca uprawnień, wiąże się ze skierowaniem przeciwko niej wniosku do sądu, gdzie orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna. 

Policja przypomina, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Każdy kierowca, wyjeżdżając na drogę w takim stanie, bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image