Dodano dnia 19.10.2020, 15:02
Z promilami i z zakazem prowadzenia pojazdów za kierownicą motocykla
Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie zatrzymali kierowcę motocykla crossowego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu.
W sobotę przed godziną 22, w Jordanowie na ul. Piłsudskiego, policjanci zatrzymali na parkingu jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych kierowcę motocykla marki Yamasaki. Po zachowaniu mężczyzny od razu można było stwierdzić, że jest pod wpływem alkoholu, gdyż nie mógł utrzymać równowagi. Badanie przeprowadzone przez policjantów  wykazało, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W trakcie dalszej kontroli ustalono, że kierowca od kilku lat posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej. Teraz 50-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu grozi 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. O jego losie wkrótce zdecyduje sąd.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image