Dodano dnia 21.04.2021, 08:30
Zatrzymani pociągowi graficiarze

Suscy policjanci wraz z funkcjonariuszami SOK zatrzymali grupę graficiarzy, którzy przy pomocy farby w sprayu, próbowali pomalować stojący na bocznicy pociąg. Przy zatrzymanych zabezpieczono 15 puszek farby. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę po godzinie 1:00 policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei w Suchej Beskidzkiej w trakcie wspólnej służby, zauważyli dwóch mężczyzn idących przy bocznicy kolejowej. Widząc mundurowych, osoby podjęły próbę ucieczki, lecz szybko zostali zatrzymani. W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali trzeciego z graficiarzy. Dwóch z nich okazało się mieszkańcami Tarnowa w wieku 23 i 24 lata, natomiast trzeci mieszkańcem Krakowa w wieku 23 lat. Wraz z zatrzymanymi zabezpieczono torbę oraz reklamówkę wewnątrz, której znajdowały się puszki z farbami w sprayu.

Mężczyznom po spędzeniu nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przedstawiono zarzuty usiłowania uszkodzenia mienia. 23-latek z Krakowa usłyszał dodatkowo zarzuty uszkodzenia mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, dopuścił się on aż czterech przestępstw, gdyż poprzez swoje wcześniejsze „malunki” w innych miejscach, dokonał uszkodzenia mienia własności kolei o łącznej wartości ponad 14 tys. zł.

Wszyscy w najbliższym czasie za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia i niewykluczone też, że koszty naprawy wyrządzonej szkody będą musieli pokryć z własnej kieszeni.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image