Dodano dnia 08.11.2017, 14:25
Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Policjanci zatrzymali 18-latka, który w minionym roku zadzwonił do jednej z suskich szkół ponadgimnazjalnych i poinformował o bombie w budynku. Alarm okazał się fałszywy. Jednak to nie jedyny zarzut jaki postawiono młodemu mieszkańcowi powiatu.

Ustalono sprawcę fałszywego alarmu bombowego wywołanego we wrześniu 2016r. w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w Suchej Beskidzkiej. Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Maków Podhalański, któremu udowodnili szereg czynów, których dopuścił się w przeciągu dwóch lat, tj. kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób, złośliwe niepokojenie innych dwóch kobiet, ujawnianie i przekazywanie danych o stanie zdrowia kobiety bez jej zgody, zamówienie pod fałszywymi danymi przesyłki na dane tej kobiety.

Przede wszystkim jednak udowodniono mu wywołanie na początku września 2016r. fałszywego alarmu bombowego w szkole ponadgimnazjalnej w Suchej Beskidzkiej, gdzie wykorzystując połączenie telefoniczne przekazał informację, że na terenie szkoły podłożony jest ładunek wybuchowy, a eksplozja nastąpi o godz. 12-tej. Na podstawie przekazanej informacji dyrektor szkoły podjął decyzję o ewakuacji całej szkoły.

18-latek przyznał się do tych czynów i złożył obszerne wyjaśnienia opisując sposób i metody jakimi posługiwał się w trakcie ich popełnienia. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, którym się posługiwał oraz telefon komórkowy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej.
Młodemu mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


info. KPP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image