Dodano dnia 12.05.2022, 14:23
Zatrzymano sprawcę który ukradł z samochodu ciężarowego 130 litrów paliwa
Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego, z którego skradziono 130 litrów paliwa. 37-latek złożył wyjaśnienia, w których przyznał się do winy oraz zapłacił pokrzywdzonemu za poniesione szkody.
Do zdarzenia doszło początkiem marca br. w miejscowości Osielec, obok boiska sportowego. Użytkownik samochodu ciężarowego przygotowywał jak każdy kierowca pojazd do drogi. Kiedy uruchomił silnik zauważył, że wskazówka paliwa pokazuje bardzo małą ilość oleju napędowego. Sprawdzając wlew zauważył, że jest on wyłamany i ktoś wypompował ze zbiornika paliwo. Wartość poniesionej szkody pokrzywdzony wycenił na kwotę 1100 złotych.

W toku dochodzenia, jordanowscy kryminalni zajmujący się sprawą  wytypowali jako sprawcę 37-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego.  37-latek  usłyszał 6 maja  zarzut kradzieży z włamaniem.  Sprawca przyznał się do kradzieży. By zrekompensować pokrzywdzonemu straty, postanowił zapłacić mu za poniesione szkody. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności ale z uwagi na postawę sprawcy kara zapewne będzie łagodniejsza.

Policja apeluje do właścicieli pojazdów, by nie pozostawiać ich w miejscach ustronnych lub nieoświetlonych. Zwracajmy też uwagę na osoby obce, które interesują się zaparkowanym pojazdem. Jeśli mamy podejrzenia co do próby dokonania przestępstwa, informujmy o tym Policję. Można takie podejrzenia zgłaszać anonimowo.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image