Z OSTATNIEJ CHWILI
Pożar w Zawoi. Strażacy apelują o ostrożność / Kolizja na granicy z Lasem w Koconiu. Ruch utrudniony / Służby zadysponowane do pożaru w Budzowie / Hala Morgi z nową inwestycją. Tak ma wyglądać amfiteatr w Zawoi / Nowy gabinet fizjoterapeutyczny w Suchej Beskidzkiej. Sprawdź, co oferuje / Magiczna Noc Muzeów w Stryszowie. Mapping, nocne zwiedzanie i marsz Nordic Walking na wieżę widokową / Niecodzienna akcja strażaków w Suchej Beskidzkiej - mężczyzna zatrzasnął się w toalecie miejskiej. / Wielkie emocje na dwóch kółkach! Już wkrótce XXXI Terenowy Wyścig Rowerowy w Makowie Podhalański / Jubileuszowa niedziela w Osielcu. Strażacy świętowali 25-lecie w KSRG i złoty jubileusz kapłaństwa / Burze z intensywnym deszczem przejdą nad regionem. IMGW wydało ostrzeżenie / Sprawdź gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Nocna interwencja strażaków w Suchej Beskidzkiej. Alarm w obiekcie przy ul. Beniowskiego.
Dodano dnia 14.02.2020, 15:34
Zawoja: Uprawiał konopie indyjską i kradł prąd

Mężczyzna z powiatu bocheńskiego uprawiał w jednym z domów w Zawoi konopie indyjską, przy czym kradł prąd. Za uprawę jej w znacznej ilości, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie oraz Wydziału Kryminalnego KPP w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 33-latka z powiatu bocheńskiego, który w wynajmowanym budynku w Zawoi uprawiał nielegalnie konopie indyjskie.
W trakcie przeszukania budynku ujawniono plantację 172 krzewów, w różnej fazie wzrostu, z których można by było wytworzyć prawie 4 kg marihuany. Krzewy rosły w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Ponadto policjanci zabezpieczyli także ponad 0,5 kg suszu marihuany, 20 gramów amfetaminy oraz … maczetę. Okazało się też, że mężczyzna kradł prąd. Policjanci wykryli instalację elektryczną, która omijała licznik poboru energii.
Mężczyzna został zatrzymany. Trwają dalsze czynności, które mogą stwierdzić jaka ilość energii elektrycznej została nielegalnie pobrana. Jak podkreślają suscy policjanci, są to kolejne zabezpieczone środki odurzające w tak pokaźnej ilości w ostatnim czasie, które nie trafią na nasz rynek.
W myśl ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii uprawa konopi indyjskich jest przestępstwem, za które podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież prądu elektrycznego może grozić mu kara od 3 miesięcy pozbawienia wolności do 5 lat.
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.