Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 10.04.2024, 11:00
44-letni obywatel Ukrainy podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pod wpływem amfetaminy.
Policjanci z oświęcimskiej grupy SPEED podczas kontroli drogowej zatrzymali 44 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pod wpływem amfetaminy.

W sobotę (6.04.br.) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim. Tuż po godzinie 15, na ulicy Paderewskiego do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Za kierownicą auta siedział 44 – letni obywatel Ukrainy. Badanie jego stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało u niego alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością białej substancji. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany. Do badań toksykologicznych została mu pobrana krew. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina. 


Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu. W tym przypadku sprawca kierował pojazdem, którego nie jest jedynym właścicielem, więc Sąd będzie orzekał przepadek równowartości pojazdu.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.


za: Małopolska Policja.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image