Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 04.06.2024, 08:40
Agresywne zachowania na lotnisku obywateli Wielkiej Brytanii, Ukrainy oraz Polaka...
Widaomość z Małopolski - Wzmożony ruch w okresie długiego weekendu w przejściu lotniczym w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Air Port w Krakowie – Balicach wymagał od pełniących służbę funkcjonariuszy wzmożonej uwagi i profesjonalizmu, szczególnie na panującą nerwowość i roztargnienie wśród odprawianych pasażerów.

W czasie tego weekendu funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych PSG musieli podjąć interwencję  wobec  5 agresywnych osób, które nie podporządkowywały się poleceniom załogi samolotów oraz służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w porcie lotniczym. Zaczęło się od interwencji w dniu 30 maja w hali odlotów. Funkcjonariuszy ZIS poproszono o interwencję wobec obywatela Polski, któremu za swoje agresywne zachowanie odmówiono wejścia na pokład samolotu. Po przeprowadzonej  rozmowie i wylegitymowaniu agresywna osoba uspokoiła się i w asyście pracowników SOL opuściła teren hali odlotów. Kolejna udana próba negocjacji miała miejsce 31 maja kiedy to kapitan rejsowego samolotu z Edynburga poprosił pograniczników o interwencję na pokładzie samolotu  wobec trzech obywateli Wielkiej Brytanii, którzy nie wykonywali poleceń załogi i zachowywali się agresywnie. Dzięki skutecznej interwencji trzech agresywnych osobników opuściło  pod troskliwym okiem  funkcjonariuszy ZIS, pokład samolotu. Wszyscy trzej obywatele Wielkiej Brytanii za swoje zachowanie i nie wykonywanie poleceń załogi statku powietrznego zostali ukarani grzywną w wysokości 500 zł.  Kolejny sprawdzian dla funkcjonariuszy ZIS miał miejsce  2 czerwca. Zostali wezwani do interwencji wobec agresywnego pasażera. Był to obywatel Ukrainy, który był agresywny wobec innych pasażerów oraz nie wykonywał poleceń załogi oraz kapitana samolotu. Po przybyciu   funkcjonariuszy ZIS pasażer uspokoił się i został wyprowadzony z pokładu samolotu i doprowadzony do pomieszczeń służbowych Placówki SG. Za swoje zachowanie został na niego nałożony mandat w wysokości 500 zł. Bardziej dotkliwą karą było to, że agresywny pasażer nie odleciał planowanym lotem do słonecznej Barcelony. Należy podkreślić, że dzięki umiejętności negocjacji funkcjonariusze ZIS w żadnym przypadku nie musieli użyć środków przymusu bezpośredniego wobec agresywnych osób. 

 

Nie próżnowali również funkcjonariusze z pionu granicznego PSG w Krakowie-Balicach. Podczas minionego przedłużonego weekendu do odprawy w ruchu non schengen na kierunku przylot do Polski odprawiono 19 316 pasażerów. Natomiast na kierunku wylotowym kontroli granicznej poddano 19 442 osób. Łącznie przez 4 dni długiego weekendu przez Air Port w Krakowie – Balicach przewinęło się 128 472 pasażerów.

 

Za: Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image