Dodano dnia 28.11.2025, 15:04
Groźny incydent w Szkole Podstawowej w Wadowicach. Ewakuowano blisko 180 osób!
Dziś,28 listopada, w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach doszło do niebezpiecznego zdarzenia w pracowni chemicznej. Jak przekazał portal WadowiceOnline, w sali przewrócił się pojemnik z groźną substancją chemiczną, która następnie się wylała. Natychmiast powiadomiono odpowiednie służby.
Lubię to
Na miejsce skierowano policję, jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Wadowic oraz specjalistyczne plutony ratownictwa chemicznego z Krakowa i Oświęcimia.
Według dostępnych informacji - "Ewakuowano do strefy bezpiecznej, czyli sali gimnastycznej, 153 uczniów oraz 24 pracowników szkoły" — poinformował mł. bryg. Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.
W klasie, w której doszło do wycieku, znajdowało się 19 uczniów. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak wszyscy zostaną profilaktycznie przebadani przez personel medyczny.
Obecnie trwa neutralizacja substancji oraz działania służb na miejscu zdarzenia.
Pracownia pozostaje wyłączona z użytkowania do czasu całkowitego usunięcia zagrożenia.
Info/foto: WadowiceOnline.
Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.









