Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 09.04.2024, 09:49
Interaktywne Muzeum Pszczelarskie Apilandia w Kleczy Dolnej.
Interaktywne Muzeum Pszczelarskie Apilandia w Kleczy Dolnej to jedyny taki obiekt w Polsce i wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski, goszczące wycieczki z całego kraju. W otwarciu najnowszej ekspozycji poświęconej historii pszczół i pszczelarstwa udział wziął wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.


Muzeum Pszczelarskie Apilandia stanowi dla Małopolski miejsce o ogromnym wkładzie w budowanie marki naszego regionu. Jednocześnie pełni nieocenioną funkcję w edukowaniu społeczeństwa na temat znaczenia pszczół dla ekosystemu. Działa jak centrum wiedzy, inspirując do działań na rzecz ochrony tych cennych owadów. Odwiedzając to miejsce, uświadamiamy sobie, jak ważne jest zachowanie równowagi w przyrodzie i budowanie harmonijnego współistnienia z jej elementami – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Muzeum Pszczelarskie Apilandia znajduje się w Kleczy Dolnej przy ul.Pszczelej 2. Oprócz prezentowanych tam ekspozycji odwiedzający mogą wziąć udział w warsztatach pszczelarskich z wyrabiania świec z wosku pszczelego czy mydełek glicerynowych oraz oferowanych przez muzeum programach edukacyjnych.


Więcej informacji o Muzeum Pszczelarskim Apilandia na stronie: https://centrum-apilandia.pl/


Źródło: MUW w Krakowie


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image