Z OSTATNIEJ CHWILI
Wiesz kto ma dostęp do Twoich danych w ZUS? / Drugie spotkanie Makowskiego Klubu Biznesu / Interwencja Straży Pożarnej w gminie Stryszawa / Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zaprasza na VIII Powiatowy Festiwal Nauki / Kolejne oszustwa internetowe w powiecie suskim / Zaproszenie na wernisaż wystawy obrazów sakralnych Pana Władysława Kolaniaka / Potrącenie w Makowie Podhalańskim. Nie żyje 43-letni mężczyzna / Wypadek w Makowie Podhalańskim / Po pijanemu cwaniakowali przy suskiej podstawówce. Teraz za to odpowiedzą / Oświęcim. 62 – latek nagabywał nastolatkę. Błyskawicznie zareagowali przechodnie / Tragiczne zdarzenie na torach w Oświęcimiu. Nie żyje mężczyzna / Mając prawie 2 promile alkoholu groził najbliższym. Został zatrzymany / W Białce powstała jedna z najnowocześniejszych galwanizerni w Europie - firma Electris kontynuuje swój rozwój / Poszukiwany 33-latek zatrzymany za oszustwa / Tak się zmieni Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Makowie Podhalańskim
Dodano dnia 02.08.2024, 10:07
Kolejne przypadki wandalizmu na tatrzańskich szlakach.
Nie dla niszczenia przyrody w Tatrach!

Tatrzański Park Narodowy poinformował o kolejnych przypadkach wandalizmu na tatrzańskich szlakach.


Napisów i graffiti pojawiających się na skałach, nie da się po prostu wymazać. Ich usuwanie to proces wymagający wyniesienia w góry narzędzi i żmudnego, ręcznego ścierania farby. Często jest ona już nie do usunięcia. Ponadto, pracując w ten sposób niestety niszczymy bezpowrotnie roślinność naskalną, a stosowanie środków chemicznych jest wykluczone ze względu na ryzyko zanieczyszczenia środowiska. Przyjeżdżamy w góry, by podziwiać ich naturalne piękno, a nie ślady po farbach i markerach. Apelujemy, nie podpisujcie się na skałach! Jeden z naszych pracowników lub wolontariuszy będzie ciężko pracował nad usunięciem tych napisów - przekazały władze parku.


Za takie zachowanie grożą poważne konsekwencje. Minimalna kara to 500 zł mandatu, sprawa może być także skierowana do sądu. Wykryć sprawców niejednokrotnie jest trudno – jednak jest to możliwe: zawsze istnieje ryzyko, że takie działania zostaną zauważone przez czujne oko leśniczego, fotopułapkę czy innych turystów.


Tatrzański Park Narodowy zwraca się z apelem:
Jesteś świadkiem tego typu zachowań? Zauważyłeś coś niepokojącego? Dzwoń: sekretariat TPN: +48 18 20 23 200, informacja turystyczna TPN: +48 18 20 23 300



Źródło/foto: TPN
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image