Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 13.05.2024, 10:29
Stracił prawo jazdy, którego jeszcze nie zdążył odebrać…
18 latek, który kilkanaście dni wcześniej zdał prawo jazdy już zdążył je stracić. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 km/h. Nastolatek w miejscowości Dobra pędził z prędkością 119/ km/h.

Policjanci każdego dnia dokonują pomiaru prędkości, z jaka poruszają się kierowcy. W sobotę 11 maja br. takiego pomiaru dokonywali w miejscowości Dobra na drodze krajowej K-28 w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. O godzinie10:28 policjanci z limanowskiej drogówki namierzyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h.

 

Za kierownicą siedział 18-latni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, który powiedział policjantom, że jeszcze nie zdążył odebrać blankietu prawa jazdy, ale posiada tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Mundurowi potwierdzili fakt, że 18-latek kilkanaście dni wcześniej uzyskał uprawnienia. Zgodnie z nowymi przepisami tymczasowe prawo jazdy to dokument cyfrowy, który daje możliwość prowadzenia pojazdu zaraz po zdanym egzaminie przez 30 dni.

 

Niestety ten młodzieniec nie odbierze już prawa jazdy. Policjanci za rażące naruszenie przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali kierującemu uprawnienia na 3 miesiące. Dodatkowo ukarali go 2-tysięcznym mandatem i 14 punktami karnymi.

za: KPP Limanowa

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image