Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 09.06.2024, 15:02
Rozmowy Powiatu - Agata Wojtasik.
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o balecie. Jest to forma widowiska teatralnego, którego najważniejsze elementy to ruch, muzyka i oprawa scenograficzna powiązane wspólną myślą przewodnią. Głównym środkiem wyrazu jest taniec. Celem tancerzy jest uzyskanie dużej siły mięśni, elastyczności i równocześnie niezwykłej delikatności. Wybitni tancerze potrafią wyrazić emocje najdrobniejszym gestem. O tym niezwykłym widowisku, które czaruje widza swoją siłą, ale i niezwykłą delikatnością oraz uwrażliwia na piękno porozmawiamy z Agatą Wojtasik.


Któż z nas nie widział spektaklu „Jezioro łabędzie”, które jest ikoną baletu klasycznego. To najpopularniejszy balet na świecie. Primabalerina, tańcząca większość sztuki na czubkach palców powoduje u widza zachwyt, ale i niedowierzanie. Przez taniec klasyczny przemawia w końcu ponad 300 lat tradycji i doświadczenia w pracy z ciałem. To dlatego balet potrafi wydobyć z nas jednocześnie siłę i delikatność, energię i skupienie. Balet to zajęcia, które kształtują jednocześnie sprawność fizyczną, nawyk prawidłowej postawy, muzykalność, a także kładą nacisk na harmonię i estetykę ruchu. 

Od niedawna balet możemy oglądać na scenie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej. To właśnie tutaj nawiązała się współpraca między grupą teatralną Street Art,  a Szkołą Kreacji Ruchu. Pierwsza wspólna sztuka to dziewczynka z Zapałkami, następna to Mały Książę, który zresztą zakwalifikował się do finału w konkursie teatralnym Bajdurek w Nowym Sączu. Jak widać połączenie tych dwóch dziedzin dało niezwykły, wprost magiczny efekt, który urzeka i przyciąga. 16 czerwca, właśnie na scenie Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej dzieci ze Szkoły Kreacji Ruchu zaprezentują swoje baletowe umiejętności. Czeka na Was niezwykły pokaz podsumowujący rok treningów. 

W dzisiejszym odcinku spotkamy się z Agatą Wojtasik, trenerką baletu w Szkole Kreacji Ruchu. 

Czy balet to trudna sztuka?
Balet – czy warto zapisać dziecko?
Kiedy zacząć?
Korzyści z treningów?

 

Te oraz inne tematy zostały poruszone podczas rozmowy.

 
PARTNEREM CYKLU ROZMOWY POWIATU SĄ:

     

            Zapraszamy do odsłuchu:Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image