Dodano dnia 07.11.2019, 10:39
4 kroki do własnej firmy w UK
Wiele osób, które wyjechały do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy, postanawia osiedlić się tam na stałe i w pewnym momencie zaczyna zastanawiać się nad założeniem własnej firmy. Prowadzenie swojego biznesu daje dużo swobody i pozwala na samodzielne podejmowanie decyzji dotyczących dalszego rozwoju zawodowego. Dodatkowym atutem, który tłumaczy popularność tego rozwiązania, jest sprzyjające przedsiębiorcom prawo, jakie obowiązuje w UK. Sprawia to, że od podjęcia decyzji o rozpoczęciu działalności do zostania swoim własnym szefem dzieli Cię tylko kilka kroków.

Stwórz plan dla swojego biznesu

Rozpoczynając swoją przygodę z biznesem, szczególnie jeśli jest to dla Ciebie nowe doświadczenie, pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest dokładne zapoznanie się z tym, jak w rzeczywistości funkcjonuje branża, w której chcesz działać. Ponieważ ryzykujesz swoimi pieniędzmi oraz stabilnością finansową nie jest to coś, co możesz opierać tylko i wyłącznie na swoich przypuszczeniach. Zaplanuj nie tylko sam początek działania Twojej firmy, ale też jej dalszy rozwój na przynajmniej pierwszych kilka miesięcy. Nie skupiaj się tylko na pozytywach, ale przygotuj też rozwiązania, które pomogą Ci pokonać ewentualne komplikacje.

Wybierz formę działalności

Zakładając własny biznes w Wielkiej Brytanii, otrzymujesz możliwość wyboru rodzaju działalności, jaką chcesz prowadzić, z kilku dostępnych opcji. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, najważniejsze jest jednak to, by wybrać taką formę, która będzie najbardziej sprzyjająca w dalszym rozwoju firmy. Dlatego właśnie podejmując decyzję, należy przemyśleć nie tylko koszty, ale też wymagania, jakie stawia przed Tobą branża, w której działasz. Przemyśl jak wygląda kwestia ewentualnego zatrudnienia pracowników, jakie warunki trzeba spełnić by móc zarejestrować biznes, a także zabezpieczenia, na jakie możesz liczyć w razie jakichkolwiek problemów. Wśród najpopularniejszych opcji znajduje się self-employed, czyli samozatrudnienie oraz spółka LTD, która odpowiada polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zadbaj o formalności

Kolejnym krokiem, jaki musisz zrobić, jest zarejestrowanie swojej firmy. Cały proces nie jest skomplikowany i nie będzie od Ciebie wymagał wielu formalności. Jeśli zdecydujesz się na samozatrudnienie, rejestracji możesz dokonać w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia działalności. Pamiętaj jednak, że jest to opcja, która jest dostępna tylko dla osób posiadających status rezydenta brytyjskiego. Dla osób, które nie spełniają tego wymogu, pozostaje możliwość założenia spółki LTD. Istnieje również wiele firm, które pomogą Ci w przejściu całego procesu, dlatego, jeśli nie czujesz się pewnie w samodzielnym załatwianiu spraw urzędowych, warto zainteresować się ich ofertą.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Ostatnią rzeczą, o jaką musisz zadbać, jest odpowiednie ubezpieczenie komercyjne. Jest to grupa ubezpieczeń, które mogą zapewnić Twojej firmie ochronę na wypadek różnego rodzaju problemów. Część z nich jest wymagana przez prawo i dotyczą one pojazdów wykorzystywanych w celach służbowych i zabezpieczenia w momencie wypadku pracownika w czasie pracy. Jest również grupa ubezpieczeń dobrowolnych, mogą być one związane między innymi z ochroną majątku firmy czy przed roszczeniami ze strony klientów.

Po zadbaniu o wszystkie powyższe elementy możesz skupić się już na zdobywaniu klientów i promowaniu swojego biznesu. Pamiętaj, że nie wszystko można przewidzieć, dlatego nie daj się zniechęcić komplikacjami. Z czasem zdobędziesz doświadczenie, które pozwoli Ci na podejmowanie najkorzystniejszych decyzji, które doprowadzą do dalszego rozwoju firmy.


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image