Dodano dnia 12.10.2017, 11:01
Alert motoryzacyjny dla powiatu suskiego
Sprzedaż samochodów na rynku wtórnym to chleb powszedni dla wielu. Niestety coraz częściej w wielu zakątkach naszego kraju pojawiają się oszuści, których niełatwo zdemaskować. Teraz poważne sygnały dochodzą z okolic takich miejscowości jak Sucha Beskidzka, Jordanów, Zawoja, Maków Podhalański.

Mało wartościowych ofert

W rejonach tych problem nie pojawia się w bogactwie ofert, a raczej w tym żeby rozpoznać, która z nich jest faktycznie zgodna z tym co obiecuje sprzedawca. Wiele samochodów, które dziś lądują w ogłoszeniach i komisach to samochody, które nie powinny pojawić się na naszych drogach. Samochody, które często uległy poważnemu wypadkowi i zostały przeznaczone na złom, okazują się kopalnią złotówek dla nieuczciwych sprzedawców. To nieważne jak poważna była szkoda, jak mocno naruszona została konstrukcja nośna pojazdu, to wszystko jakby nie miało znaczenia. To co się dalej wydarza z tymi autami trudno nazwać procesem naprawy, absolutnie nie! Obrazilibyśmy fachowców, którzy naprawdę tym zajmują się na co dzień, bardziej pasuje do tego określenie "rzeźbienie". Jeśli konstrukcja nośna pojazdu została zdeformowana w wyniku wypadku to przywrócenie go do stanu fabrycznego jest zwyczajnie niemożliwe. Szpachla, włókno szklane i lakier mogą spowodować że samochód nawet dobrze się zaprezentuje wizualnie, ale absolutnie nie wzmocnią elementów konstrukcyjnych pojazdu. Taki stan rzeczy stwarza zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Pojazd pokryty warstwą szpachli, zespawany w wielu miejscach to śmiertelna pułapka!


Weryfikacja informacji


Na Śląsk bardzo dobrze sprowadza się pojazdy z Niemiec. Łatwy wyjazd na autostradę, która prowadzi nas prosto za naszą zachodnią granicę. To też pełno ofert sprowadzonych pojazdów właśnie w tej części Polski. Auta powypadkowe, trefne papiery serwisowe, kręcone liczniki, tych aut jest naprawdę sporo. Jak weryfikować te informacje? Każdy pojazd ma identyfikator, który na pozór jest zestawem znaków, a w rzeczywistości łatwo przeczytamy z niego wiele interesujących nas przed zakupem informacji. Chodzi oczywiście o numer VIN pojazdu, który jest skarbnicą wiedzy. Sprawdzenie VIN pojazdu zanim jeszcze dojdzie do spotkania, to amunicja, a naszą bronią jest Autoraport.pl, który wygeneruje nam prawdziwą historię pojazdu, w tym oryginalne dane techniczne, do weryfikacji stanu fabrycznego ze stanem faktycznym. Jakie informacje możemy znaleźć w Autoraporcie? Prawdziwa historia pojazdu od Autoraport odryje Czy samochód miał wypadki. Jeśli tak to jakie? Czy był taksówką, albo autem firmowym. Czy był kręcony licznik, możemy też zobaczyć zdjęcia powypadkowe, żeby zobaczyć na własne oczy jak to naprawdę wyglądało.


Sprawdzanie VIN w Autoraport to podstawa, gdzie otrzymujemy wiarygodną historię pojazdu. Z takim oto zestawem informacji możemy już swobodnie udać się na spotkanie ze sprzedającym, albo zaoszczędzić czasu, bo jeśli na wejściu zweryfikujemy nieprawdziwą informację to można sobie darować spotkanie i oględziny pojazdu, jeśli sprzedawca raz skłamał, dlaczego nie miałby zrobić tego po raz kolejny.


Meritum problemu


Problem nie jest tylko lokalny, ma go wiele innych powiatów w Polsce, tutaj nasilił się w ostatnim czasie, dlatego warto abyśmy mieli oczy szeroko otwarte. Skala oszustwa w motoryzacji rośnie, musimy być bardziej czujni, niż kiedykolwiek. Coraz bardziej wyrafinowane oszustwa, sposoby na wątpliwości kupujących sprawiają, że stajemy się właścicielami samochodów, które otarły się o złomowisko, mają fałszywą historię, ciężko się sprzedają, są tanio naprawione. Uchrońmy się przed tymi wszelkimi dostępnymi środkami i szukajmy informacji w niezależnych źródłach takich właśnie jak wcześniej wspomniany Autoraport.pl, łatwo i szybko zweryfikujemy informacje i być może pozbędziemy się problemu, który mógł stanąć na parkingu przed naszym domem.

Artykuł Partnera