Dodano dnia 02.03.2017, 10:25
Altanki ogrodowe – gdzie kupić?
Z pewnością jedną z bardziej przykuwających wzrok ozdób do naszego ogrodu jest altanka. Gdzie kupić altanę w dobrej cenie?

Z pewnością jedną z bardziej przykuwających wzrok ozdób do naszego ogrodu jest altanka. Pełni ona nie tylko funkcje estetyczne, ale także bardzo praktyczne. Daje nam przyjemny cień w upalne dni, pozwala na wygodne cieszenie się bliskością zieleni w samotności lub w towarzystwie najbliższych. Gdzie kupić altanę w dobrej cenie?


Market budowlany


To niezła opcja dla tych, którzy oczekują przede wszystkim przystępnej ceny altany ogrodowej. Nie spodziewajmy się produktu wysokiej jakości, z twardego drewna. To raczej altanka wykonana z cieńszych listewek, ale z powodzeniem posłuży nam przez kilka lat, jeśli będziemy o nią dobrze dbali. Niestety będziemy musieli złożyć ją w całość samodzielnie. To samo dotyczy jej pomalowania i zabezpieczenia przed wilgocią.


Zakupy bezpośrednio u producenta


To zawsze najlepsze wyjście – nie tylko możemy wybierać pośród największej ilości produktów, czyli dopasować altankę do naszych potrzeb. Możemy także liczyć na praktyczne porady dotyczące pielęgnacji naszej altany, na jej montaż oraz ewentualny serwis. Cena altanki wcale nie musi być wyższa niż w markecie budowlanym a zdecydowanie będzie lepszej jakości. Wielu producentów oferuje altany ogrodowe do samodzielnego montażu, co znacznie obniża jej cenę.


Pamiętajmy także o tym, że producent może mieć dość odległe terminy realizacji altanek. Jeśli chcemy sobie sprawić altanę do ogrodu, skontaktujmy się z producentem odpowiednio wcześniej.


Jaką altanę ogrodową wybrać?


To pytanie przede wszystkim o jej rozmiary. Muszą być one dokładnie przemyślane, od nich bowiem będzie zależało to, czy dobrze będziemy czuli się w naszej altance. Jeśli często podejmujemy licznych gości – standardowa altanka 3m x 3m będzie stanowczo zbyt mała. Z drugiej jednak strony jeśli nie prowadzimy życia towarzyskiego, to w dużej altanie ogrodowej możemy czuć się przytłoczeni jej wielkością.

Altany dostępne na https://www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane
Jaki rodzaj materiału?


Altana ogrodowa nie musi być wykonana wyłącznie z drewna, niektóre modele są metalowe. Jeśli nasz ogród urządzony jest w rustykalnym lub prowansalskim stylu – altana z kutego żelaza udekorowana białymi, zwiewnymi „zasłonami” doda mu tajemniczości i eterycznego klimatu.


Zakup altany ogrodowej musi być gruntownie przemyślany – posłuży nam ona co najmniej kilka lat.


Artykuł Partnera