Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 30.01.2023, 09:34
Aromaterapia – czy to działa?
Coraz częściej w różnych mediach usłyszeć można o pozytywnym wpływie aromaterapii na nasze zdrowie. Wielu ekspertów twierdzi, że odpowiednio dobrane olejki elektryczne nie tylko sprawią, że w naszym domu będzie ładnie pachnieć, ale również wpłyną pozytywnie na stan naszego zdrowia. Trudno więc się dziwić, że wielu osobom nasuwa się pytanie, czy aromaterapia rzeczywiście działa?

Aromaterapia – co to jest?

Aromaterapia to leczenie za pomocą olejków elektrycznych i jest to forma medycyny alternatywnej. Podobnie jak wiele form leczenia tego typu, wiele osób podchodzi do niej z dystansem, czy jednak słusznie? Należy pamiętać, że w roślinach znajdują się substancje, których używa się w medycynie konwencjonalnej, a nauka z kolei skupia się na tym, żeby określić w jaki sposób naturalne olejki elektryczne wpływają na nasze zdrowie. Jest to jeszcze nie do końca poznany obszar, jednak wypowiedzi coraz większej liczby ekspertów jak i osób praktykujących aromaterapię wskazują na to, że rzeczywiście działa ona na nich pozytywnie. Naszym zdaniem najlepszym wyjściem jest łączenie aromaterapii z medycyną konwencjonalną.

Przeczytaj również: https://ladniepachnie.pl/pl/c/WoodWick-Candle-sojowe-swiece-zapachowe/51

Aromaterapia – w jaki sposób ją wykorzystać?

Olejki eteryczne wykorzystywane w aromaterapii stosuje się do:

Inhalacje aromaterapeutyczne – jak sama nazwa wskazuje, polegają one na wdychaniu oparów, które uwalniane są z podgrzewanych olejków. Terapie tą poleca się szczególnie przy schorzeniach narządów wewnętrznych oraz problemach natury psychologicznej;

Kąpiele – niezwykle przyjemna forma aromaterapii. Polega ona na ciepłej kąpieli z dodatkiem olejku, działa ona niezwykle relaksująco, pobudzająco i detoksy kująco;

Masaż – polega na masowaniu całego ciała bądź jego części, na których odczuwa się dolegliwości. Masaż wpływa na skórę, a przez cały czas jego trwania, osoba wdycha również opary, dlatego jest to dobre rozwiązanie przy chorobach skóry, problemach psychologicznych, chorobach wewnętrznych itd.

Oddziaływanie bezpośrednio na skórę w formie kompresów, toników, maseczek, kremów itd.

Jak widać aromaterapię można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Dlatego też sprawdźcie i przekonajcie się sami czy jest to dla was, dobre rozwiązanie.

Więcej o aromaterapii i produktach do niej przeznaczonych dowiesz się od właścicielki marki Ładnie Pachnie oraz w sklepie internetowym pod adresem https://ladniepachnie.pl/ , mieszczącym się w samym sercu miasta - rynku wrocławskim.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image