Dodano dnia 25.11.2021, 12:35
Auto na chwilę, czyli wynajem średnioterminowy
Do dobrze znanej usługi krótkoterminowego najmu aut, którą kojarzyć możemy np. z lotniskowymi wypożyczalniami, niedawno dołączył, szturmem zdobywający serca polaków najem długoterminowy. Nic w tym dziwnego, pozwala on na to, aby cieszyć się nowym pojazdem, bez konieczności przejmowania się jego obsługą, serwisami i ubezpieczeniem. Niewielu jednak wie, że istnieje również rozwiązanie pośrednie, czyli najem średnioterminowy pojazdu. Dla kogo jest takie rozwiązanie i jakie niesie ono ze sobą korzyści?

Czym jest średnioterminowy wynajem auta?

Średnioterminowy wynajem samochodu to usługa "wypożyczenia" auta na okres od 1 miesiąca do 24 miesięcy, zależnie od tego, na jaki czas potrzebujemy wynająć samochód. W wypadku wynajmu średnioterminowego wszelkie formalności zredukowane są do koniecznego minimum – podobnie jak ma to miejsce przy wynajmie krótkoterminowym.

Klient w zasadzie wybiera tylko interesujący go model oraz decyduje się na to, przez jaki czas będzie z niego korzystać, a po podpisaniu umowy, otrzymuje kluczyki i może cieszyć się samochodem.

Usługa najmu średnioterminowego obejmuje m.in.:

  • pakiet wymaganych i dodatkowych ubezpieczeń
  • pełną likwidację szkód
  • Pakiet serwisowy wraz z zakupem, wymianą i przechowywaniem opon
  • osobisty opiekun najmu
  • samochód zastępczy

źródło: https://dolcar.auto.pl/wynajem-srednioterminowy-samochodow/

Dzięki temu przez określony przez nas czas możemy cieszyć się autem, nie zaprzątając sobie głowy sprawami takimi jak jego serwisowanie, czy tym, czy posiadamy aktualne ubezpieczenie OC.

Dla kogo wynajem średnioterminowy samochodu?

Wynajem samochodu na kilka lub kilkanaście miesięcy to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców.

Zwłaszcza tych, którzy dopiero co rozwijają swój biznes. Dzięki elastycznemu podejściu do wynajmu średnioterminowego, optymalizacji kosztów użytkowania pojazdu oraz oszczędności czasu, przedsiębiorca może skupić się na tym co najważniejsze, czyli prowadzeniu swojego biznesu.

Najem średnioterminowy sprawdzi się, jeżeli samochodu w firmie potrzebujemy wyłącznie na krótki okres czasu lub gdy nie jesteśmy jeszcze pewni rentowności danego przedsięwzięcia – tym samym zakup auta na własność, jest jedynie zamrożeniem kapitału, który mógłby zostać spożytkowany w inny, bardziej wydajny sposób.

Wynajem średnioterminowy to również dobre rozwiązanie dla osób fizycznych, które na przykład chcą zmienić samochód, ale po sprzedaży dotychczasowego środka transportu, nie śpieszą się z zakupem nowego auta lub czekają na odbiór tego wymarzonego egzemplarza prosto z salonu sprzedaży.

Dzięki usłudze wynajmu średnioterminowego nie musimy śpieszyć się z podejmowaniem decyzji lub korzystać z aut użyczanych nam przez znajomych, lub członków rodziny, zyskując tym samym pełną niezależność.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image