Dodano dnia 11.01.2022, 15:18
Baby shower – impreza z okazji narodzin dziecka
Baby shower to specjalny rodzaj imprezy organizowanej z okazji przyszłych narodzin dziecka. Wydarzenie ma miejsce jeszcze przed porodem, najczęściej w okolicach momentu, gdy rodzice poznają płeć dziecka. Impreza ma na celu okazanie wsparcia i współdzielenie radości z przyszłymi rodzicami, a za jej przebieg odpowiadają zazwyczaj przyjaciółki oraz rodzina matki. Zastanawiasz się, co zrobić, by organizowane przez Ciebie przyjęcie się udało? Sprawdź nasze wskazówki!

Idea baby shower

Jak już wspomnieliśmy, baby shower jest imprezą, którą organizuje się przede wszystkim w celu okazania wsparcia i radości związanej z tym, że członkowie rodziny lub dobrzy znajomi wkrótce doczekają się dziecka. Na wydarzeniu obowiązuje również garść niepisanych zasad, takich jak konieczność obdarowania przyszłych rodziców (zwłaszcza mamy) upominkami. Przede wszystkim powinny być one przeznaczone dla bobasa, jednak prezenty dla samej kobiety również są mile widziane.

Istotą spotkania jest ciepła, rodzinna atmosfera oraz ogólna radość z powodu zbliżających się narodzin. Trzeba przyznać, że jest to również świetna okazja na to, by po prostu spędzić wspólnie czas w przyjemny sposób. W czasach, w których dorośli ludzie utrzymują szybkie tempo życia i nie zawsze są w stanie wygospodarować dla znajomych chwili czasu, każda okazja do spotkania powinna być mile widziana. Szczególnie w obliczu tego, że bliska Ci osoba wkrótce zostanie matką.

Baby shower, czyli czas na poznanie płci dziecka

Przyjęło się również, by podczas baby shower przyszli rodzice podzielili się z bliskimi informacją na temat płci dziecka. Jest to bardzo ciekawe zjawisko, ponieważ zgodnie z tradycją rodzice nie informują nikogo o wyniku badań i czekają z ogłoszeniem tej informacji właśnie do wspólnego spotkania. Często zależnie od płci, przygotowywane są balony w odpowiednim kolorze. Różowy oznacza dziewczynkę, natomiast niebieski — chłopca. Po ogłoszeniu tej istotnej informacji i wręczeniu prezentów bliscy zasiadają do stołu i częstują się słodkościami.

Co powinno znaleźć się na stole podczas baby shower?

Co powinno pojawić się na stole podczas imprezy baby shower? Rzadko kiedy organizatorzy decydują się na przygotowanie posiłku na ciepło. Przyjęło się, że na wydarzeniu serwuje się rozmaite słodkości oraz napoje. Ze względu na błogosławiony stan przyszłej mamy — głównie bezalkoholowe. Najważniejszym punktem programu jest oczywiście okolicznościowy tort — najlepiej, by był on udekorowany w tematyczny sposób. Mile widziane są więc różne napisy czy ozdoby nawiązujące do dziecka. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz zakupić dekoracje tortowe, które przydadzą się podczas przygotowywania takiego wypieku na własną rękę, to zajrzyj na stronę https://mf3d.com.pl/. Sklep Miniowe Formy 3D specjalizuje się w profesjonalnych ozdobach do wypieków. Zaletą oferty, którą znajdziesz pod tym linkiem, jest jej szerokość, a także fakt, że są to produkty, przy pomocy których możesz samodzielnie udekorować każde ciasto. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi tam propozycjami.

Baby shower, czyli gry i zabawy

Po poczęstunku przychodzi oczywiście czas na nieco aktywności. Gry i zabawy są nieodłącznym elementem baby shower. W internecie dostępnych jest mnóstwo ciekawych propozycji gier, przy których aktywizowana jest nie tylko przyszła mama, ale i wszyscy zebrani goście. Pamiętaj, że podczas takiego spotkania najważniejsze jest miłe spędzenie czasu w gronie najbliższych. Radość, która z tego wynika, jest w zasadzie nie do opisania.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image