Dodano dnia 17.01.2022, 11:06
Ciśnieniomierze – dlaczego warto korzystać z nich regularnie?
Poziom ciśnienia wiele mówi nam o aktualnym stanie zdrowia. Ciśnienie bada się pacjentom w każdym wieku. Związane z nim problemy pojawiają się jednak zazwyczaj w dojrzalszym okresie. Nie jest to jednak reguła, od której nie ma wyjątków. Ciśnieniomierze dobrej klasy są sprzętem potrzebnym nie tylko w szpitalach i ośrodkach zdrowia, ale przydają się także w warunkach domowych. Dowiedz się dziś wszystkiego, co o ciśnieniomierzach musisz wiedzieć.

Poziom ciśnienia – o czym nam mówi?

Ciśnienie krwi jest jednym z podstawowych parametrów diagnostycznych. Mówi nam ono o tym, z jaką siłą krew napiera na ściany dużych tętnic. W ciągu dnia może ono ulegać znacznym wahaniom. W niektórych wypadkach (jak np. intensywny wysiłek fizyczny) jest to uzasadnione, w innych może być powodem do niepokoju. Ciśnieniomierze są ogromną pomocą w szybkim wyłapywaniu pierwszych niepokojących symptomów. Pomagają także w procesie leczenia – np. w obserwacji tego, czy jest ono skuteczne, czy też nie.

Normy ciśnienia krwi

Ustalenie sztywnych ram prawidłowego poziomu ciśnienia krwi nie należy do najłatwiejszych. Dokładne ciśnieniomierze pozwalają jednak na analizę poszczególnych przypadków. Uśredniając normy, wyniki, jakie dla zdrowego organizmu ciśnieniomierz powinien pokazać to:

optymalna wartość ciśnienia u osoby dorosłej to 120/80 mmHg,

do prawidłowego ciśnienia zaliczamy także sytuację, w której ciśnieniomierz pokaże wynik w okolicach 120-129 i 80-84 mmHg,

ciśnienie wysokie, lecz wciąż prawidłowe to liczby 130-139 i 85-59 mmHg.

W wypadku najmłodszych pacjentów sprawa wygląda nieco inaczej. Wartość dla poszczególnych grup wiekowych powinna wynieść:

noworodki 60-96 i 30-60 mmHg,

niemowlęta 90/60 mmHg,

małe dzieci 95/60 mmHg,

dzieci w wieku szkolnym 100/60 mmHg,

młodzież 110/70 mmHg.

Różnego rodzaju ciśnieniomierze to jedyne sprzęty służące prawidłowej kontroli ciśnienia, którego nie da się określić samodzielnie.

Ciśnieniomierze różnego rodzaju

Na rynku znajdziesz ciśnieniomierze pod różnymi postaciami. Należą do nich ciśnieniomierze naramienne, nadgarstkowe czy mechaniczne. Każdy z nich został stworzony z myślą o konkretnych pacjentach i ich potrzebach. Dokładne ciśnieniomierze, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów, znajdziesz m.in. w e-sklepie: https://salmor.pl/. Pamiętaj, aby wybierając ciśnieniomierz, kierować się jego jakością i przeznaczeniem dla danej grupy wiekowej. Postaw na inwestycję w swoje zdrowie i ciesz się dobrą kondycją przez długie lata!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image