Dodano dnia 12.10.2018, 09:17
Co może zachęcać, a co zniechęcać w rehabilitacji domowej?
Rehabilitacja domowa zdecydowanie zyskuje w naszym kraju na popularności. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to naprawdę doskonała alternatywa, aby osoby dotknięte niepełnosprawnościami w danym gospodarstwie domowym, są w stanie ćwiczyć w otoczeniu, które świetnie znają. Dlatego właściwie wiele osób wybiera takie konkretne rozwiązanie. Jak to wszystko się odbywa? Fizjoterapeuta, wyposażony w specjalne łóżko do masażu, a także urządzenia do adekwatnych w konkretnym modelu rehabilitacyjnym zabiegów.

Co zdecydowanie przemawia za rehabilitacją w domu?


Tutaj mamy wiele czynników, jednocześnie przede wszystkim chodzi o ot, że zabiegi wykonywane są tutaj w trybie indywidualnym. Czyli fizjoterapeuta – pacjent. Pozwala t na zachowanie stanu, w którym efekty terapii pojawiają się szybciej. Jednocześnie też nie ma problemu z tym, że pokonałby nas ból w drodze na rehabilitację. Po prostu czekamy na specjalistę, który przyjeżdża zawsze odpowiednio na umówiony dzień oraz godzinę. No i przede wszystkim jesteśmy na swoim terenie w domowym klimatem i jeszcze możemy liczyć na pełne wsparcie rehabilitanta. Nie ma się co oszukiwać, tutaj trzeba naprawdę konkretnie podejść do tematu, co konkretnie będzie się mogło naprawdę przełożyć na szybsze i bardziej konkretne efekty. To szczególnie istotne, ponieważ gdy mamy do czynienia z jakimś poważnym schorzeniem, taka domowa współpraca ogranicza naszą konieczność przemieszczania się. To jest też ewidentna zaleta, bo niektóre osoby nie mogą nawet wstać z łóżka o własnych siłach.


Co jeszcze należy pamiętać?


Przy domowej rehabilitacji mamy warunki do idealnego oddania się ćwiczeniom i poleceniom rehabilitanta. Dzięki temu też trzeba powiedzieć że znacznie wzrastała będzie efektywność tego procesu. Tym samym , z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli szybciej zyskać stan, do którego mamy dotrzeć poprzez poddanie się czynnościom rehabilitacyjnym. Rehabilitacja domowa to coraz bardziej popularne rozwiązanie również ze względu na bardzo długie kolejki oczekujących w NFZ.


Trzeba mieć uważne podejście

Pamiętajmy, że nawet jeżeli jest tak, że konkretna rehabilitacja będzie nam sprawiała dyskomfort, będzie to raczej kwestia, która dotyczyć będzie motorycznego funkcjonowania nastawionego na poprawę naszej sprawności i komfortu, a nie odwrotnie. Trzeba tutaj zdecydowanie zaznaczyć, że ból jest zwykle nieodłącznym elementem procesu dochodzenia do zdrowia po różnych wypadkach i urazach. Jesteśmy konkretnie w stanie wskazać wiele takich czynników. Naprawdę nie ma się co zniechęcać i poddawać, każdy wytrzymany do końca element ćwiczenia, każde wykonane polecenie od fizjoterapeuty – wszystko to będzie nas przybliżało do bardzo zdrowego i konkretnego funkcjonowania, co też będzie się wiązało z niemałymi profitami. Klucz to przetrwanie chwil zwątpienia, nawet jeśli będą one się zdarzały często to jednak nie ma nic lepszego niż perspektywa odzyskania – częściowo lub całkowicie – sprawności po wypadku albo chorobie.

Nie jest tak, że rehabilitacja będzie się wiązała z jakimikolwiek sadystycznymi skłonnościami osób, które nas prowadzą. To naprawdę jest ból obliczony na poprawę naszego ogólnego funkcjonowania. Będzie to też konkretna opcja, którą będziemy mogli sobie potem wdrożyć w bardzo wiele sfer życiowych, gdy staniemy już w pełni na nogi. Więcej na temat rehabilitacji na http://www.sport-med.pl/leczenie/fizjoterapia-rehabilitacja.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image