Dodano dnia 11.06.2019, 11:56
Części do Ursusa C 360 – szybki serwis w zasięgu ręki
Ciągniki Ursus to najczęściej spotykane maszyny rolnicze używane w polskich gospodarstwach rolnych. Doceniane są również przez liczne firmy budowlane, komunalne i transportowe. Wyróżniają się prostą konstrukcją oraz solidnym wyposażeniem – silnik Perkins. Wśród ciągników marki Ursus wyróżnić można model C-360, który produkowany był w latach 1976 do 1992 roku. Uznany został za najpopularniejszy pojazd rolniczy, ponieważ doskonale radził sobie w trudnych warunkach atmosferycznych i był praktycznie bezawaryjny.

Charakterystyka ciągnika Ursus C 360

Ciągnik Ursus C-360 wzorowany był na ciągniku C-4011 i Ursus C-355. Został wyprodukowany w Zakładach Mechanicznych w Warszawie. Na rynek wprowadzono go pod postacią dwóch modeli: Ursus C-362 i Ursus C-360-3P. Produkcja ciągnika Ursus C-360 rozwijała się bardzo szybko – w przeciągu 20 lat powstało około 282 000 sztuk.

Pierworodny Ursus C-360 dostępny był w wersji bez kabiny lub z kabinami różnych rodzajów. Został uznany za ciągnik z rodziny ciągników średnich, dlatego też świetnie odnajdywał się w sadownictwie, rolnictwie oraz gospodarce komunalnej.

Wyposażenie ciągnika Ursus C-360 to między innymi turbodoładowany silnik Perkins 1103D EURO IIIA, układ przeniesienia napędu 4x4 CARRARO, skrzynia przekładniowa 12x12 z rewersem, dwustopniowy filtr powietrza i czujnik zanieczyszczenia. Ponadto wyróżniał się udźwigiem – 2650 kilogramów oraz czterosłupową kabiną zapewniającą dobrą widoczność. Długość ciągnika mierzyła około 4210 mm, szerokość do 2340 mm oraz wysokość 2735 mm. Waga w zależności od modelu wahała się od 3100 do 3150 kilogramów. Do podstawowej wersji Ursusa C-360 była możliwość dokupienia dodatkowych elementów – zaczep rolniczy, kogut, koła, obciążniki, klimatyzacja.

Ciągnik Ursus C-360 to następca poprzedniego modelu C-355, w którym zmienione siedzisko kierowcy na ,,Grammer”, ustawiono szybką wymianę zaczepu wahliwego na zaczep do przyczep jednoosiowych, usprawniono układ hamulcowy, zunifikowane obciążniki tylne i przednie, a także zwiększono moc ciągnika poprzez zwiększenie przełożenia w zwolnicach. Dzięki tym zabiegom stał się ,,królem” wśród aktualnie dostępnych pojazdów rolniczych.

Ursus C-360 – obecnie

Ursus C-360 nigdy nie wyszedł i prawdopodobnie nie wyjdzie z mody. Doceniany jest za prostą konstrukcję, wytrzymały i mocny silnik oraz niezawodność w każdych warunkach. Dodatkową zaletą ciągnika jest możliwość szybkiego serwisu - wymiana części, naprawa drobnych awarii.

Aktualnie ciągniki Ursus C-360 można spotkać w licznych gospodarstwach rolnych oraz firmach przemysłowych, komunalnych i transportowych. Najczęściej właścicielami Ursusów C-360 są osoby przywiązane do tradycji i ceniące polską markę. Według badań większość rolników woli naprawiać swoje maszyny, niż wymieniać je na nowe. Właśnie dla takich osób powstał sklep TwojaZagroda.pl, który oferuje przeróżne części zamienne do najpopularniejszych ciągników marki Ursus.

Części zamienne do Ursusa

Sklep TwojaZagroda.pl oferuje zmienne części do najpopularniejszych ciągników polskiej marki Ursus. W asortymencie znajdują się części do ciągników: Ursus C – 330, Ursus C-360, Ursus C-380, Ursus C – 382, Ursus C-385 i wiele innych. Wśród części zamiennych znaleźć można liczne elementy wyposażenia, podzespoły hydrauliczne, elektryczne, blacharskie, układu kierowniczego, silnika, układu napędowego i zawieszenia.

W sklepie bez problemu zakupić można oryginalne części do Ursusa C-330 (trzydziestka), który nadal jest popularnym ciągnikiem w polskich gospodarstwach. ,,Trzydziestka” świetnie odnajduje się na 15 hektarowych gospodarstwach. Wykorzystywana może być, jako maszyna samodzielna lub pomocnicza. Doskonale współdziała z pługami i bardzo często używana jest w pracach związanych z wyrębem lasu.

Oprócz tego TwojaZagroda.pl proponuje klientom części zamienne do ciągnika marki Ursus C-360, który zazwyczaj wykorzystywany jest w gospodarstwach o trudnych warunkach. Maszynę C-360 doceniana jest za uniwersalność i niezawodność, dzięki temu można spotkać ją w polskich oraz afrykańskich gospodarstwach rolnych. Klienci, którzy do dziś na co dzień użytkują ten model stale podkreślają jego najważniejsze atuty - wysoką jakość wykonania oraz trwałość wyposażenia.

W sklepie TwojaZagroda.pl znaleźć można również liczne części zamienne do ciężkiego ciągnika rolniczego Ursus C-385. Ciągnik jest napędzany silnikiem Deutz Euro IIIB wraz z układem przenoszenia Carraro. Posiada skrzynię o wymiarach 24x12 i wyróżnia się udźwigiem podnośnika na poziomie 3600 kg. Ponadto posiada niezwykle wygodną i gwarantującą doskonałą widoczność kabinę. Ciągniki marki Ursus mają bardzo wiele zalet, dlatego też warto je serwisować i przez kolejne lata wykorzystywać do przeróżnych prac.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image