Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 04.03.2017, 07:39
Częste choroby u przedszkolaka
W momencie gdy posyłamy dziecko do przedszkola, maluch zaczyna często chorować i nierzadko zdarza się, że niemal cały czas spędza w domu. Infekcja goni infekcję, a katarowi i kaszlowi zdaje się nie być końca. Częste choroby u przedszkolaków są spowodowane tym, że dzieci, które dotychczas przebywały głównie w domu, miały kontakt wyłącznie z florą bakteryjną panującą w mieszkaniu. Pójście do przedszkola wiąże się natomiast z wieloma drobnoustrojami nieznanymi organizmowi malucha. Dodatkowo osłabiony infekcją przedszkolak z łatwością zaraża się kolejnymi chorobami.

Przeziębienie

Przeziębienie wiedzie prym wśród chorób przedszkolnych. Pierwsze zachorowania pojawiają się już na początku roku szkolnego, czyli wczesną jesienią, gdy dni stają się coraz krótsze, a poranki coraz chłodniejsze. Dzieci z łatwością łapią przeziębienie, które objawia się katarem, kaszlem, bólem gardła oraz podwyższoną temperaturą. W leczeniu choroby pomagają domowe sposoby, m.in. picie herbatek z sokiem z malin, cytryną, miodem i imbirem lub stosowanie syropu cebulowego na kaszel. Mimo to często warto wspomóc leczenie preparatami z apteki, m.in. syropem zawierającym Inosinum Pranobexum. Lekarstwo pomoże pozbyć się uciążliwego kaszlu.

Grypa

Kolejną chorobą z przedszkolnego repertuaru jest również grypa będąca znacznie poważniejszą od przeziębienia dolegliwością. W przeciwieństwie do niego rozwija się powoli, atakując wysoką gorączką, dreszczami, katarem, kaszlem i ogólnym osłabieniem organizmu. Leczenie grypy nie jest łatwe, ale konieczne jest udanie się z dzieckiem do lekarza, który przepisze właściwe lekarstwa. Choroba może bowiem przynieść groźne powikłania. Jeśli dziecko chore na grypę boryka się z uporczywym kaszlem, warto podawać mu też tabletki lub syrop zawierający Inosinum Pranobexum (zobacz m.in. http://www.hartujmisie.pl/products/index).

Zakażenie pasożytami

Zakażenie pasożytami, szczególnie owsikami, to również częsta dolegliwość dzieci w wieku przedszkolnym. Jest ona związana przede wszystkim z nieprawidłową higieną oraz zabawami na świeżym powietrzu, podczas których dzieci mają kontakt, np. z piaskiem. Jedzenie brudnymi rączkami, zjadanie znalezionych, niemytych owoców czy zabawy ze zwierzętami mogą być przyczyną zakażenia pasożytami. Warto więc uczulić dziecko na konieczność mycia rąk po każdym skorzystaniu z toalety oraz przekonać malucha, że wkładanie zabawek do buzi (szczególnie w czasie zabawy w piaskownicy) nie jest najszczęśliwszym pomysłem.

Układ odpornościowy dziecka zaczyna się rozwijać po jego narodzinach. Kształtuje się przez pierwsze lata życia malucha i w momencie, w którym wydawać by się mogło, że jest już gotowy na pełną ochronę małego organizmu, zostaje poddany próbie. Kiedy dziecko idzie do przedszkola styka się bowiem z nowymi drobnoustrojami i zaczyna chorować. Choć zazwyczaj infekcje przedszkolne nie są groźne, rodzice powinni mieć się na baczności, ponieważ zwykłe przeziębienie może przerodzić się w znacznie groźniejszą chorobę.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image