Dodano dnia 17.07.2021, 08:41
Czy tanie krzesło biurowe może być dobrym wyborem?
Zakup krzesła biurowego często nie jest zadaniem łatwym – obserwując oferty różnych sklepów i producentów, trafia się na oferty od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Może wydawać się, że tańsze modele, w cenie 300 czy 400 zł, z założenia nie są warte swojej ceny, nie oferując jednocześnie odpowiedniego komfortu pracy. Czy to jednak na pewno prawda?

Niekoniecznie. Wielu producentów oferuje fotele i krzesła biurowe, które są po prostu dobre. W tak niskich cenach nie można oczekiwać w nich rozwiązań i jakości, jak w modelach znacznie droższych, nie oznacza to jednak, że fotele te będą z założenia mało wygodne czy nietrwałe. Dobrym przykładem są produkty marki Halmar.

Krzesła biurowe marki Halmar – co je wyróżnia?

Marka Halmar często wybierana jest przez osoby, które nie mają zbyt dużego budżetu na zakup krzesła biurowego. Ich najtańsze modele potrafią bowiem kosztować nawet mniej, niż 300 zł. Oferta marki jest jednak znacznie większa, i dla klientów o większych wymaganiach, ma ona do zaoferowania krzesła biurowe również w innych przedziałach cenowych, również w cenach wynoszących ponad 1000 zł – są one znacznie bardziej zaawansowane i wygodniejsze, i sprostają wymaganiom nawet naprawdę wymagających użytkowników.

Jednak fotele biurowe Halmar, nawet w cenie 300 zł, warte są zakupu. Nie można oczekiwać jakości jak w przypadku droższych modeli, lecz są one po prostu bardzo konkurencyjne względem innych foteli w tym przedziale cenowym. Są dość podstawowe pod kątem mechanizmu, lecz jednocześnie solidne, podobnie jak wszystkie materiały, z których zostały wykonane. Można oczekiwać od nich wygody, podstawowych opcji regulacji fotela czy w końcu nawet podłokietników, Finalnie, sprawdzą się dla osób mniej wymagających czy takich, które mają ograniczony budżet. Całodzienna praca w nich, w przypadku np. home office, będzie naprawdę wygodna, a sam fotel będzie znacznie lepszym rozwiązaniem, niż praca na domowych krzesłach, które w żaden sposób nie są przystosowane do takiego wykorzystywania.

Na co zwrócić uwagę, kupując tani fotel biurowy?

Najważniejsze aspekty to wygoda, ergonomiczność oraz trwałość i jakość wykonania. W przypadku tych ostatnich warto ocenić również gwarancję oraz długość, na jaką jest ona udzielana. Okazuje się, że w przypadku nawet tanich foteli, czasem można spotkać modele, których gwarancja wynosi, nie 2, ale 3 czy nawet 5 lat. W skrajnych przypadkach, w cenie do 500 zł można trafić na modele z 10-letnią gwarancją, co świadczy o tym, że są one nieprzeciętnie wykonane i przez długie lata nie powinniśmy mieć z nimi najmniejszych problemów, przynajmniej jeżeli chodzi o trwałość wykorzystanego w nich mechanizmu.

Fotele muszą być również jak najbardziej ergonomiczne. Trudno będzie to osiągnąć w pełni, w cenie do 300 czy 400 zł, jednak warto pamiętać, że fotel powinno dać się jak najbardziej przystosować do wymagań naszego ciała. Podstawą jest oczywiście regulacja wysokości – jest ona absolutnie niezbędna i nie rekomendujemy zakup foteli, często niekoniecznie tanich, które jej nie posiadają. Wyglądają one wtedy mało formalnie i biurowo, jednak należy pamiętać, że fotel biurowy z założenia ma taki być, i dodatkowo, to jego wielki atut.

Krzesła biurowe w cenie do 300-400 zł powinny posiadać podłokietniki, jest nawet szansa, że będą one posiadały opcję regulacji. Trudniej będzie w przypadku zagłówków oraz poduszek lędźwiowych, lecz poszukując modeli np. w promocyjnych cenach, i one powinny być dla nas dostępne. Trudno osiągalne będą zagłówki i poduszki lędźwiowe w wersji regulowanej, jednak należy ich poszukiwać na promocjach i wyprzedażach.

Na koniec należy zwrócić uwagę na to, z czego fotel jest wykonane. Tanie fotele niemal na pewno nie będą wykonane ze skóry naturalnej, często natomiast – ze skóry syntetycznej. Wygląda ona naprawdę dobrze, nawet prestiżowo, zwłaszcza na zdjęciach, jednak należy pamiętać, że skóra taka może się szybko niszczyć, a do tego nie będzie ona przepuszczała powietrza, przez co finalnie w lecie będziemy pocić się bardziej, a nasze plecy będą kleić się do oparcia – wystąpi to zwłaszcza w przypadku domowych biur, gdzie często próżno poszukiwać klimatyzacji.

Alternatywą jest membrana – co prawda nie wygląda spektakularnie, lecz jest wytrzymała i naprawdę trudno ją uszkodzić, a dodatkowo idealnie będzie wspierała wentylowanie naszych pleców. Chociaż nie wygląda, jest ona naprawdę bardzo wygodna, dzięki czemu fotele z niej wykonana, chociaż niepozorne, będą idealnym wyborem, jeżeli poszukujemy taniego fotela biurowego w cenie od 300 do 400 zł.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image