Dodano dnia 08.01.2019, 07:31
Czy warto rozszerzać ubezpieczenie komunikacyjne OC?
Stoisz przed zakupem pierwszego ubezpieczenia komunikacyjnego? Urodziło Ci się dziecko, które będziesz woził w aucie? A może w zeszłym roku uczestniczyłeś w stłuczce i musiałeś naruszyć budżet domowy, by naprawić uszkodzenia ? Jeśli rozważasz poszerzenie polisy – bez względu na powód – o tych rzeczach powinieneś wiedzieć. Przeczytaj porady i wybierz ubezpieczenie komunikacyjne z głową.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie komunikacyjne AC?

Jeśli podczas jazdy, parkowania albo wykonywania innych czynności związanych z samochodem doprowadzisz do kolizji bądź wyrządzisz komuś szkodę, będziesz chroniony od odpowiedzialności cywilnej. Niestety w takiej sytuacji nie otrzymasz odszkodowania. Pieniądze na naprawę auta, holowanie czy przegląd techniczny otrzyma jedynie poszkodowany. Ty będziesz musiał zapłacić za naprawę zniszczeń swojego auta z własnej kieszeni. Czasem może to być wysoka kwota, którą nie będziesz akurat dysponował.

W takich sytuacjach sprawdza się ubezpieczenie komunikacyjne AC. Obejmuje ochroną należący do Ciebie pojazd mechaniczny niezależnie od tego, czy do szkody doszło z Twojej winy, czy też przyczyny zewnętrznej (innej osoby: podczas działania przypadkowego i celowego, jak również sił natury: pożaru, powodzi, opadów gradu).

Jak sprytnie kupić ubezpieczenie komunikacyjne autocasco?

Na odszkodowanie z autocasco – w pełnym pakiecie – możesz liczyć, jeśli pojazd mechaniczne zostanie zniszczony lub skradziony. Nieco mniejszy zakres ochrony może mieć minicasco, a więc rodzaj AC skierowany np. dla posiadaczy samochodów kilkunastoletnich, których koszt naprawy mógłby przekroczyć wartość samego pojazdu.

Wszelkie polisy dodatkowe możesz kupić zarówno w placówce Twojego towarzystwa ubezpieczeniowego, jak i online – to wygodne. Wcześniej jednak upewnij się, że wybrałeś najkorzystniejsze rozwiązanie. Co to oznacza? Ważny jest nie tylko zakres, ale i cena – inna u każdego ubezpieczyciela. Posłuż się porównywarką ubezpieczeń komunikacyjnych: https://kioskpolis.pl/ by znaleźć ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, a jednocześnie możliwości finansowych.

Dlaczego wykupić także ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

Jeśli dojdzie do wypadku z Twojej winy, poszkodowany ma zapewnione odszkodowanie z OC nie tylko w odniesieniu do naprawy samochodu, ale również leczenia – kiedy dozna uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli skorzystasz z naszej rady i wykupisz ubezpieczenie komunikacyjne AC, wówczas i Ty otrzymasz środki na naprawę swojego pojazdu.

Niestety autocasco nie obejmuje ochrony osób – jeżeli trafisz do szpitala, będziesz potrzebował specjalistycznej opieki medycznej, a po powrocie do domu nie zdołasz od razu wrócić do pracy, wszelkie koszty będziesz ponosił z własnej kieszeni.

Tu rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego NNW, która sprawia, że Ty i Twoi współpasażerowie otrzymujecie ochronę na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków. Otrzymacie od ubezpieczyciela kwotę w wysokości odpowiadającej procentowo uszczerbku na zdrowiu. Za śmierć jednego z pasażerów można uzyskać maksymalną sumę ubezpieczenia.

Zastanów się, które z dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych Ci odpowiada i wybierz je, by chronić siebie i bliskich, których przewozisz, kompleksowo!

Artykuł Partnera