Dodano dnia 19.11.2021, 13:16
Czy warto sięgnąć po tabliczki z zakazem palenia do swojego pensjonatu?
Zamierzasz otworzyć swój pensjonat? Jesteś na etapie wyposażania pokojów i nie wiesz, czy wprowadzić do nich również tabliczki z zakazem palenia? Nasz tekst pomoże Ci rozwiać wszystkie wątpliwości, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Tabliczka z zakazem palenia – co to takiego?

Pojawienie się na rynku tabliczek zakaz palenia nie jest przypadkowym działaniem, lecz podyktowane tym, by nieść wsparcie dla wszystkich właścicieli obiektów noclegowych, którzy pragną walczyć z paleniem w pokojach. Wielu gości wychodzi z założenia, że skoro wynajmują pokoje, to mogą się w nich czuć jak w swoich domach. Dlatego często sięgają po papierosy i palą je w pokojach. Niestety ma to negatywny wpływ nie tylko na daną przestrzeń, ale również na komfort następnych gości, którzy będą w danym pokoju przebywać, ponieważ ostatecznie trudno pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, jakie pozostawiają papierosy.Właściciele obiektów hotelowych postanowili walczyć z takim zachowaniem i zaczęli poszukiwać wymownego, ale zarazem delikatnego sposobu na to, by dać do zrozumienia, że w ich pokojach, jak i na całym terenie obowiązuje zakaz palenia. I tak właśnie, aby ich wesprzeć powstała tabliczka zakaz palenia, którą można umieścić w dowolnym miejscu na ścianie i poinformować wszystkich o zasadach, jakie panują w danym obiekcie. Jej zadanie jest oczywiście informacyjne i ma dać jasno do zrozumienia gościom hotelowym o tym, aby nie spożywali wyrobów tytoniowych na terenie obiektu noclegowego.Co ważne, tabliczki zakaz palenia zawierają komunikat nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim, więc nawet goszcząc u siebie obcokrajowców, można im dać jasno do zrozumienia, że korzystanie z wyrobów tytoniowych nie jest mile widziane.

Wykorzystanie tabliczki z zakazem palenia w pensjonacie – zalety

Do największych zalet wykorzystania tabliczki z zakazem palenia można zaliczyć fakt, że w jasny, ale również delikatny sposób dajemy do zrozumienia swoim gościom, że nie tolerujemy palenia na terenie pensjonatu. Jedna tabliczka na każdy pokój wystarcza, by goście wiedzieli, że zabrania się palenia, więc jeśli będą chcieli zdecydować się na taki krok, to prędzej wyjdą na zewnątrz.

Nie są się również ukryć tego, że taka forma prezentacji zakazu jest lepiej odbierana, niż ciągłe upominanie, dopraszanie o zgaszenie papierosa, czy zaprzestanie palenia w pokoju. Dzięki temu można też uniknąć nieporozumień ze swoimi gośćmi, czy kłótni, a to też przełoży się na ich satysfakcję z pobytu. Poza tym sięgnięcie po tabliczki zakaz palenia jest bardzo wygodne. Wystarczy znaleźć odpowiedni sklep, by nabyć taką ilość, jaka jest nam potrzebna.Wykorzystanie tabliczki z zakazem palenia w pensjonacie – wady

A co z wadami? Czy wykorzystanie tego typu tabliczek informacyjnych wiąże się z jakimiś słabymi stronami? Niektórzy jako wadę wskazują obowiązek poniesienia z tego tytułu kosztów. Zakup większej ilości tabliczek z zakazem palenia wiąże się w końcu z wydatkiem, a gdy dopiero otwieramy pensjonat, to wiadomo, że staramy się je ograniczyć do minimum. Tylko czy faktycznie mamy powody do zmartwień? Okazuje się, że nie!

Na rynku działa profesjonalna firma, która jest w stanie zapewnić nam tabliczki zakaz palenia i to po bardzo korzystnych cenach. Tym samym nawet zakup większej ilości nie będzie stanowił dla nas żadnego problemu, a wręcz przeciwnie będziemy mogli jasno zakomunikować, że w naszym obiekcie panuje całkowity zakaz palenia.Co w takim razie robić? Sięgnąć po tabliczki z zakazem palenia do pensjonatu, czy nie?Odpowiedź na to pytanie wydaje się formalnością, ponieważ widać, że mamy do czynienia z godnym uwagi produktem, który może rozwiązać nasze problemy z kwestią palenia w pensjonacie. Poprzez tabliczki zakaz palenia jasno dajemy do zrozumienia, że nie tolerujemy tego typu zachowania i jeśli ktoś jest palaczem, to będzie musiał się do tego dostosować.Przy tym nie musimy ciągle się dopraszać, powodować napięć na linii gość gospodarz i zapewniamy spokój sobie, jak i innym gościom. Jednak podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas. Na pewno warto wziąć pod uwagę mocne i słabe strony tego typu rozwiązań, a podjęcie decyzji nie będzie stanowić żadnego wyzwania.Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image