Dodano dnia 27.06.2020, 14:06
Czy warto szukać oferty pracy przez agencję?
Decydując się na wyjazd do pracy za granicę, musisz szczególnie uważać. Jeżeli nie mówisz biegle w języku kraju, do którego zamierzasz się udać, niebezpieczeństwo i ryzyko wzrasta. Wkraczasz przecież na obcy teren, a w każdym zakątku czają się oszuści, którzy czają się na naiwnych przyjezdnych. Chcemy w dzisiejszym tekście wskazać rozwiązanie, które pomoże Ci znaleźć zatrudnienie za granicą w bezpieczny sposób. Zastanówmy się więc, czy warto skorzystać z usług agencji pracy?

Oferty pracy za granicą – co warto o nich wiedzieć?

Ofert pracy za granicą jest bardzo dużo. Przodują Niemcy, Wielka Brytania i kraje skandynawskie. W Internecie coraz częściej pojawiają się rozmaite ogłoszenia (patrz: praca Włochy - Europa.Jobs). W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na zatrudnienie w obcym kraju. Przekonują ich do tego nie tylko atrakcyjne zarobki, ale również lepszy standard życia.

Taką sytuację bardzo lubią wykorzystywać oszuści i nieuczciwi pracodawcy. Wiedzą, że umieszczając w Internecie ogłoszenie, które zapewnia wspaniałe warunki i atrakcyjne wynagrodzenie, ktoś w końcu się skusi. Praca za granicą wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami, ponieważ możemy podpisać niekorzystną dla nas umowę, przez którą nie otrzymamy sprawiedliwego wynagrodzenia. Ostrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji, czy wyjazdem za granicę „w ciemno”. Jeżeli na miejscu nie czeka rodzina lub przyjaciele, skorzystaj z usług agencji pośrednictwa pracy.

Zatrudnienie przez agencję pracy

Zanim zdecydujesz się skorzystać z usług agencji, warto znać jej zakres działalności oraz sprawdzić wiarygodność. Najlepiej w wyborze instytucji kierować się ilością rekomendacji wśród znajomych i opinii w Internecie oraz sprawdzić, czy agencja istnieje w odpowiednim rejestrze. Zawsze przed podpisaniem sprawdzaj umowę oraz warunki, zanim zdecydujesz się ją podpisać. Najważniejsze kwestie, które powinny zawierać się w dokumentacji, ofiarowanej Ci przez pośrednika to:

  • - nazwa pracodawcy, u którego chcesz się zatrudnić wraz z dokładnym adresem,
  • - okres zatrudnienia,
  • - rodzaj umowy (o pracę czy zlecenie),
  • - ubezpieczenie,
  • - dojazd, zakwaterowanie i wyżywienie (czy jest wliczone w cenę, czy nie),

Pamiętaj, że renomowane agencje pracy nie pobierają pensji od pracownika, któremu pomagają znaleźć zatrudnienie. Zarabiają głównie na współpracy z klientem którym jest pracodawca. Na to też należy zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać.

Zalety korzystania z agencji pracy

Przede wszystkim agencja pracy zweryfikuje za Ciebie pracodawcę. Pracownicy agencji na bieżąco badają zagraniczne rynki, orientują się w kwestiach pożądanych zawodów i wiedzą na co należy zwracać uwagę podczas zatrudnienia. Agencje prowadzą współpracę z wieloma firmami, dlatego przykładowo – możesz aplikować na kilka stanowisk jednocześnie. To zawsze zwiększy szansę na powodzenie.

Jeżeli planujesz skorzystanie z oferty agencji pracy, to wiedz, że ludzie tam zatrudnieni znają lokalne obyczaje, przepisy prawne i ustawy. Jeżeli jedziesz na teren obcego kraju, wielu z tych rzeczy możesz po prostu nie wiedzieć, ryzykując tym samym złamanie prawa. W agencji pracy uzyskasz również pomoc przy założeniu konta bankowego, czy uzyskaniu ubezpieczenia zdrowotnego. Wiele agencji oferuje również szkolenia, podnoszące kompetencje w danym zawodzie. Szukanie pracy za granicą w dzisiejszych czasach może być bezpieczne i proste. Wystarczy dać sobie pomóc!

zdjęcie: freepik.com
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image