Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 07.11.2016, 12:37
Czy warto wypełniać sobie usta?
Zabiegi z zakresu szeroko rozumianej medycyny estetycznej nie są w obecnych czasach niczym szczególnym i każdego roku decyduje się sięgnąć po nie coraz większa liczba kobiet w różnym wieku. Wiele przedstawicielek płci pięknej stara się w ten sposób zniwelować posiadane wady oraz poprawić swój ogólny wygląd. Dla wielu z nich jest to też sposób na wyleczenie się z posiadanych kompleksów poprzez usunięcie wad, które przeszkadzają im na co dzień we własnym wyglądzie.

Zabiegi estetyczne i upiększające nie są jednakże wyłącznie domeną kobiet. Decydują się na nie także mężczyźni, choć - z uwagi na zakres przeznaczonych dla nich zabiegów oraz ich charakter – stanowią oni przeważającą mniejszość klientów gabinetów medycyny estetycznej. Do najczęściej wybieranych przez klientki zabiegów należy bez wątpienia zabieg wypełniania ust, którego celem jest optyczne ich powiększenie. Czy zabieg taki jest bezpieczny? Czy warto sięgnąć po niego przeglądając oferty gabinetów medycyny estetycznej?

Wypełnianie ust to zabieg estetyczny polegający na wstrzyknięciu do nich kwasu haliuronowego, wskutek czego następuje ich powiększenie. Jest on polecany szczególnie tym kobietom, które pragną poprawić kształt asymetrycznych lub zbyt wąskich ust, ujędrnić je, usunąć oznaki starzenia, czy też wyeliminować problemy związane z górną wargą. Zabieg powiększenia ust poprzedzany jest zawsze szczegółowym wywiadem lekarskim, którego głównym zadaniem jest wychwycenie oraz wyeliminowanie ewentualnych przeciwskazań do zabiegu, a także zminimalizowanie ewentualnych skutków ubocznych iniekcji kwasu. Po zakwalifikowaniu do zabiegu skóra twarzy otaczająca usta zostaje znieczulona przy użyciu specjalnego kremu znieczulającego. Dopiero wtedy lekarz przystępuje do właściwego zabiegu wypełniania ust. Służy temu specjalny żel wypełniający, który wprowadzany jest delikatnie i precyzyjnie do tak zwanej czerwieni ust. Tam też wprowadzona substancja podlega delikatnemu uformowaniu i wymodelowaniu celem uzyskania pożądanego efektu.

Zabieg wypełniania ust nie należy do zabiegów trudnych i pozostaje w zasadzie bezbolesny dla pacjentki (z uwagi na wykorzystane znieczulenie). W jego trakcie pacjentka może odczuwać jedynie chwilowe ukłucie, a także niewielki ucisk w miejscach, w które wstrzyknięty został kwas halurionowy. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu u pacjentki może utrzymywać się obrzęk i niewielka opuchlizna ust oraz otaczającej jej skóry twarzy. Znikają one jednak już po kilku dniach - przy założeniu, że skóra w tych miejscach pozostaje odpowiednio pielęgnowana. Szczególnie istotne jest zwłaszcza to, aby w ciągu kilku dni po wypełnieniu ust uważać na ich obszar, nie dopuszczając do zbytniego ucisku na usta oraz do wykonywania gwałtownych i intensywnych odkształceń mimicznych. Zalecane jest ponadto korzystanie z środków farmakologicznych oraz substancji łagodzących opuchliznę, które pozwolą szybko wrócić ustom do pożądanego kształtu. W tym jednak zakresie warto opierać się na zaleceniach tego lekarza, który przeprowadzał zabieg z naszym udziałem.


Artykuł Partnera