Dodano dnia 11.01.2022, 15:15
Czy warto zdecydować się na zakup robota koszącego?
Piękny i zadbany trawnik to ozdoba każdego ogrodu. Jednak by zachwycał on swoim wyglądem, potrzebuje, byś poświęcił mu trochę uwagi i regularnie przeprowadzał podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, czyli koszenie, nawożenie i podlewanie. O ile dwa ostatnie nie wymagają dużego zaangażowania z Twojej strony, o tyle koszenie najczęściej trzeba przeprowadzać samodzielnie. Czy na pewno? Postęp techniki sprawił, że również w koszeniu może wyręczyć nas robot koszący. Sprawdziliśmy, czy warto zdecydować się na jego zakup!

Jak działa robot koszący?

Robot koszący to urządzenie niewielkich rozmiarów, które bez nadzoru człowieka jest w stanie samodzielnie kosić przydomowy trawnik. Montaż kosiarki automatycznej ogranicza się do wyznaczenia granic koszonego obszaru oraz zainstalowania stacji dokującej. Na koniec należy ustalić harmonogram prac. Podczas regularnego koszenia robot koszący będzie ścinał końcówki źdźbeł trawy, które staną się naturalnym nawozem. Harmonogram prac powinien być ułożony w taki sposób, by nie doszło do sytuacji, w której kosiarka utknie w zbyt wysokiej trawie. Elementem koszącym podobnie jak w klasycznych kosiarkach jest nóż koszący lub tarcza tnąca.

Na co zwrócić uwagę, wybierając robota koszącego?

W ofercie wielu sklepów znajdziesz różne modele kosiarek automatycznych. Na który się zdecydować? Najważniejszym kryterium powinna być wydajność robota koszącego. Sprawdź, jaki obszar ma on możliwość wykosić na jednym ładowaniu akumulatora i ile ładowań będzie koniecznych, by skosić cały ogród. Większość dostępnych na rynku modeli, została wyposażona w czujniki kolizji, dzięki czemu kosiarka ominie pozostawione na trawniku przedmioty. Ponadto zwróć uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie model posiada takie zabezpieczenie jak automatyczne wyłączanie noży w sytuacji, gdy robot zostanie przewrócony lub podniesiony. Znacznie zwiększy ono bezpieczeństwo podczas pracy kosiarki.

Decydując się na zakup robota koszącego, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Nie wybieraj najtańszych modeli, niewiadomego pochodzenia. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup kosiarki automatycznej w sklepach, które się w tym specjalizują. Możesz skorzystać z oferty sklepu https://sklep.lasogrod.pl/, który posiada szeroki wybór robotów koszących znanych i cenionych marek. Zyskujesz wtedy pewność, że wybrany przez Ciebie model wykona swoje zadanie. Jego instalacja nie przysporzy Ci problemu, a praca nie zakończy się po jednym sezonie. Kosiarka automatyczna to wielkie ułatwienie w pielęgnacji trawnika i duża oszczędność czasu dla Ciebie, dlatego warto zdecydować się na jej zakup.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image