Dodano dnia 24.06.2019, 14:16
Czym jest jazda na nartach freeride i jak się do niej przygotować?
Rozwój technologiczny bardzo mocno zaznacza się również w dziedzinie sportów zimowych. Z roku na rok coraz większym udoskonaleniom ulegają narty do jazdy freeride, która jest teraz chyba najmodniejszym stylem w jakim można szusować. Na czym dokładnie polega jazda freeride oraz jak przygotować się do niej technicznie i sprzętowo?

Jazda na nartach freeride
Na kanałach z filmami w internecie można obejrzeć mnóstwo filmów pokazujących ludzi śmigających gdzieś poza stokiem narciarskim, którzy na nartach uprawiają prawdziwą wirtuozerię. To robi ogromne wrażenie i to właśnie jest jazda freeride. Taki styl jazdy uwielbiają poszukiwacze adrenaliny i naprawdę mocnych przeżyć. Freeride to jazda poza stokiem narciarskim, w miejscach często dzikich i niedostępnych, z dziewiczym puszystym śniegiem. To jazda naprawdę ekstremalna, absolutnie nie dla nowicjuszy. Freeride jest ekscytujący, ale też naprawdę niebezpieczny.

Narty freeride dla samouka
Nie istnieje coś takiego, jak narty freeride dla samouka. Wybierając się na narty warto mieć trochę oleju w głowie i po prostu wcześniej trenować, najlepiej z instruktorem, który jeździ właśnie w takim stylu. Kluczowy jest bowiem już sam moment doboru odpowiednich nart freeride. Producenci nart co roku przedstawiają nowe modele do jazdy w tym stylu, pojawiają się również nowe wiązania. Zakup tych odpowiednich dobrze skonsultować z naprawdę przygotowanym do zawodu sprzedawcą. Odkąd pojawił się tak zwany system rocker, wybór nart jest odrobinę łatwiejszy. Nie trzeba tak szczegółowo określać w jakich warunkach będzie się używało tych nart - można powiedzieć, że są one poniekąd uniwersalne i pozwalają na jazdę po stoku i w stylu freeride. Wybór wiązań to kolejny ważny punkt. Należy zrezygnować z klasycznych wiązań skiturowych, które w jeździe freeride się nie sprawdzą. Narciarz musi pamiętać również o wszystkich niezbędnych elementach dbających o jego bezpieczeństwo. Kask do podstawa. Jazda freeride to nie tylko świetna zabawa, ale też dużo wyższe prawdopodobieństwo wypadku.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image