Dodano dnia 09.01.2019, 13:22
Delegacja zagraniczna, jak wynająć samochód?
Wypożyczenie samochodu poza granicami Polski to bardzo korzystne i ciekawe rozwiązanie, pozwalające zyskać wynajmującemu mobilność i elastyczność, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W opcji wynajmu samochodu korzystają już nie tylko osoby wybierające się na urlop, lecz także firmy, które ze względu na prowadzoną przez siebie działalność przemieszczają się w różne miejsca świata.

Wynajem firmowy

Zanim zdecydujemy się na rezerwację auta, z którego korzystać będziemy podczas zagranicznej delegacji, należy dokładnie poznać warunki wynajmu w wybranej wypożyczalni. Dlaczego? Ponieważ w niektórych podmiotach może się okazać, że nie będzie można zrobić rezerwacji na firmę, lecz na osobę, która będzie odbierałą auto, czyli na delegowanego pracownika. Warto mieć świadomość jak prawidłowo wynająć auto aby móc skorzystać z zaliczenia wydatku do grupy kosztów. Jak sprawdzić warunki wynajmu? Chyba najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strony internetowej wybranej wypożyczalni. Gdy szukamy samochodu w Londynie, a do tego zależy nam na prestiżowym wyglądzie pojazdu warto zaglądnąć na stronę https://www.007londonescorts.com i wybrać coś odpowiedniego do potrzeb i czekiwań. Jednocześnie, jeśli na stronie nie znajdziemy wszystkich interesujących informacji, wówczas można skorzystać z opcji kontaktu, mailowego lub poprzez wbudowany w wielu stronach komunikator i dopytać o wszystkie szczegóły.

Wynajem za granicą rozliczany w kosztach

Warto zaznaczyć, że decydując się na wynajem samochodu w celach służbowych, wiele firm może skorzystać z opcji rozliczenia części wydatków z tym związanych w kosztach. Przede wszystkim opłata wynajmu może w całości zostać zakwalifikowana jako koszt działalności. Co do kwestii związanych z używaniem pojazdu, a w szczególności kosztami paliwa, wiele zależy od tego, w jaki sposób rozliczamy się z wypożyczalnią oraz czy dokonamy właściwych formalności, które uprawniają do rozliczenia. Podstawą jest tu oczywiście prowadzenie tzw. kilometrówki, czyli ewidencji kilometrów, jakie zostały przejechane wybranym autem, uwzględniając oczywiście tylko potrzeby służbowe.

Sprawdź auto!

Przy wynajmie firmowym, tak jak i przy indywidualnym należy wiele uwagi poświęcić sprawdzeniu samochodu. Szczególnie jeśli chodzi o kwestie związane z ewentualnymi uszkodzeniami karoserii. Warto dobrze oglądnąć samochód czy nie posiada śladów otarcia czy uderzenia, a jeśli coś budzi nasze wątpliwości warto od razu zwrócić na to uwagę wypożyczającemu lub udokumentować fotograficznie, jeśli saochód odbieramy nie od osoby lecz z wyznaczonego miejsca. Pozwoli to uniknąć niemiłych konsekwencji podczas gdy będziemy oddawać samochód.

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image