Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 30.10.2016, 11:14
Dlaczego aplikacje mobilne?
Komputery to dla współczesnego człowieka chleb powszedni – różnego rodzaju oprogramowanie pomaga nam w życiu codziennym, w prowadzeniu biznesu, badań czy rozrywce. Coraz częściej jednak oprócz klasycznych programów komputerowych korzystamy z aplikacji mobilnych. Programy dedykowane systemom operacyjnym używanym na smartfonach i tabletach, zazwyczaj nie mogą pochwalić się taką funkcjonalnością i możliwościami jak aplikacje używane w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów – co zatem sprawia, że aplikacja mobilna odgrywa dzisiaj tak ważną rolę?

Tworzenie aplikacji mobilnych – dostęp do potrzebnych danych w każdym miejscu

Najważniejszą zaletą aplikacji mobilnych jest to, że są… mobilne. Komputer jest urządzeniem niezwykle przydatnym, ale dość niewygodnym w obsłudze poza własnym domem – nawet laptopy, które przecież nie bez powodu noszą miano komputerów przenośnych, nie mogą pochwalić się tak dużą mobilnością jak niewielkie smartfony czy tablety. To zaś oznacza, że z aplikacji mobilnych można skorzystać w niemal każdej sytuacji – w czasie oczekiwania na autobus, w taksówce, na ławce w parku czy podczas spaceru. Mobilność to także pełen dostęp do ważnych danych w każdym miejscu na świecie – posiadając dostęp do Internetu można niemal dowolnie korzystać z wszelkich informacji i usług. To oczywiście otwiera wielkie możliwości dla biznesu czy zawodów specjalistycznych, ale także dla zwykłych, szarych obywateli. Bo warto dodać, że wiele aplikacji na urządzenia przenośne jest mocno wyspecjalizowanych – programowanie aplikacji mobilnych nastawione jest głównie na tworzenie funkcjonalnych, ale niewielkich programów mających pomagać w pozyskiwaniu konkretnych informacji lub osiąganiu konkretnego celu. Do czego na przykład przydają się aplikacje mobilne? Wrocław posiada system śledzenia pozycji pojazdów komunikacji miejskiej – użytkownik specjalnego programu może na bieżąco sprawdzić, gdzie znajduje się interesujący go autobus lub tramwaj i upewnić się, że nie wypadł on z rozkładu lub nie odjechał przed czasem. Aplikacja tego typu jest nieocenioną pomocą, gdy stoi się na przystanku – w domu, przed komputerem użyteczność takiego rozwiązania jest znikoma. Do tego właśnie służą aplikacje na smartfony – do pozyskiwania danych z dala od stacjonarnego komputera lub w konkretnej instytucji np. w urzędzie lub sklepie.

Czy warto inwestować we własne aplikacje na urządzenia mobilne?

Obecna ilość aplikacji mobilnych dostępnych na rynku jasno świadczy o tym, że popyt na takie rozwiązania jest bardzo duży. Inwestycja we własną aplikację mobilną może być bardzo dobrą decyzją – oczywiście pod warunkiem, że będzie miała ona funkcjonalne i praktyczne zastosowanie dla klientów. Koszt aplikacji mobilnej nie jest stosunkowo duży, a korzyści z jej posiadania mogą być ogromne – z pomocą aplikacji można uprościć proces dokonywania zakupu, informować o atrakcyjnych obniżkach cen, prowadzić interakcję z klientem lub zachęcać do skorzystania ze specjalnych ofert. Owocuje to większymi możliwościami marketingowymi, wzrostem jakości usług oraz zyskaniem większej lojalności już pozyskanych klientów. W dobie wysokiej konkurencji, mobilna aplikacja bywa czasami czynnikiem wpływającym na wybór konkretnej firmy – urządzenia przenośne stają się sprzętem powszechnie używanym w dokonywaniu zakupów lub zamawianiu usług. Przekonały się o tym już korporacje taksówkowe, firmy kurierskie, banki oraz portale aukcyjne – ich zyski znacząco wzrosły właśnie dzięki dopasowaniu się do czasów i konkretnych potrzeb klientów, którzy cenią sobie mobilny dostęp do wszelkich niezbędnych informacji i ofert.