Dodano dnia 17.01.2022, 12:13
Dlaczego kredki do brwi są potrzebne do makijażu permanentnego? Podpowiadamy!
Interesujesz się tematami dotyczącymi makijażu permanentnego? Nic w tym dziwnego! To zabieg, który odmienił życie tysięcy kobiet! Chcesz pogłębić swoją wiedzę w tej dziedzinie i zastanawia Cię fakt — po co do tego typu makijażu może być potrzebna kredka do brwi, skoro sam zabieg wykonuje się pigmentem? Czytaj dalej, a rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Czym jest makijaż permanentny?

Zacznijmy od początku — czym jest makijaż permanentny? To zabieg, podczas którego pod górną warstwę skóry wprowadza się specjalistyczne pigmenty. Bardzo popularne jest wykonywanie kresek na powiekach, wypełnianie brwi lub koloryzacji ust za pomocą tej metody. Kobiety, które zdecydowały się na takie rozwiązanie w każdych warunkach i o każdej porze dnia i nocy mogą być pewne, że ich makijaż będzie nieskazitelny. Efekt takiego zabiegu zazwyczaj utrzymuje się od 4 do 5 lat. Ważne jest jednak to, aby był zrobiony przez profesjonalistów, którzy potrafią go bezpiecznie przeprowadzić.

Do czego jest potrzebna kredki do brwi?

Tutaj może Ci się pojawić pytanie — skoro makijaż permanentny to metoda bardzo zbliżona do robienia tatuażu, do czego mogą przydać się kredki do brwi? To bardzo trafna uwaga, która ma bardzo proste wyjaśnienie. Ten produkt jest niezbędny podczas przygotowania do zabiegu. To kredką do brwi linergistka wykona wstępny rysunek kształtu.

Jaka powinna być kredka do brwi do makijażu permanentnego?

Aby kredka do brwi nadawała się do makijażu permanentnego, powinna być przede wszystkim wygodna w użyciu. Oprócz tego, że musi pewnie leżeć w dłoni, dobrze by było, aby pozwalała na sprawne i szybkie temperowanie jej. Na rynku są dostępne różne rodzaje tego typu produktów.

Klasyczne kredki do brwi

Klasyczne kredki do brwi są bardzo zbliżone swoim wyglądem do zwykłej kredki. Jednak, aby nie straciły swoich właściwości, powinny być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu. Potrzebujesz je zastrugać? Nic trudnego! Wystarczy do tego klasyczna temperówka lub nożyk. Choć to produkt idealny do wykonania rysunku wstępnego, mineralna kredka może uczulić bardzo wrażliwe osoby. Przed jej użyciem konieczne będzie testu alergicznego na niewielkiej części skóry.

Wykręcana kredka do brwi

Makijażem permanentnym zajmujesz się profesjonalnie i szukasz produktów, które nieco ułatwią Ci zadanie, zdecyduj się na zakup wykręcanej kredki do brwi. Przy niej nie musisz martwić się o struganie, wystarczy, że będziesz w miarę potrzeby bardziej wykręcał wkład. Takie artykuły zazwyczaj są dwustronne. Na przeciwległym końcu od kredki może znajdować się praktyczna szczoteczka, która pomoże Ci uzyskać pożądane ułożenie brwi.

Samoobierająca kredka do brwi

Jesteś miłośnikiem nowoczesnych rozwiązań? W takim razie koniecznie zaopatrz się w samoobierające modele. To kredki do brwi, które mają wbudowany specjalny sznureczek. Z jego pomocą z łatwością usuniesz taką ilość papieru otaczającego trzon, że nie będziesz musiał odrywać się od pracy. Ponadto wkład z łatwością naostrzysz przy pomocy specjalnego nożyka.

Sam wybierz, która kredka do brwi będzie odpowiadała Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Wszystkie te modele znajdziesz w specjalistycznym sklepie QUANTUM, który w swoim asortymencie posiada szeroką ofertę artykułów do permanentnego makijażu. To miejsce stworzone przez pasjonatów, którzy z wielką starannością kształtują dostępny asortyment. Zaufaj im tak, jak tysiące innych zadowolonych klientów i już dziś wybierz produkty dla siebie!

Artykuł Partnera

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image