Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 05.06.2024, 15:12
Dlaczego regularna konserwacja nadwozia jest tak ważna?
Użytkując samochód chcemy, aby zachował on wszystkie swoje walory estetyczne, a także, aby służył nam długie lata. Niestety, wraz z wiekiem karoserii, mogą pojawiać się na niej pierwsze defekty, które będą tym bardziej widoczne, gdy się o nią właściwie nie zadba.

Niektóre substancje mogą zniszczyć lakier

Powłoka lakiernicza jest niezwykle delikatna. Warto pamiętać jednocześnie, że została ona przygotowana z różnych substancji chemicznych, które z innymi produktami mogą wchodzić w reakcję. Szczególnie szkodliwy wpływ mają:

  • słabej jakości płyny do spryskiwaczy i detergenty,
  • kredki, często stosowane do maskowania zarysowań,
  • oleje hydrauliczne,
  • biopaliwo.

Bywa, że nieświadomie sami przyczyniamy się do obniżenia jakości powłoki lakierniczej, np. poprzez używanie niskiej jakości detergentów przeznaczonych do pielęgnacji karoserii, a także używając zbyt twardych gąbek lub szczotek w trakcie czyszczenia. Lakier a czynniki atmosferyczne

Na lakier wpływ mają także czynniki atmosferyczne. Przez to, że powłoka rozszerza się po nagrzaniu, z kolei w niskich temperaturach często się kurczy, lakier może ulec powolnemu złuszczaniu pod wpływem zmiany temperatur. Samochód stale znajdujący się na zewnątrz jest silniej narażony na działanie temperatur, dlatego też producenci zalecają garażowanie pojazdu.

Szkodliwy jest również wiatr, a dokładniej mówiąc - to, co wiatr przenosi. Wraz z podmuchami poruszają się drobinki piachu oraz innych twardych substancji, które mogą ocierać się o karoserie i powodować mikro wżery, które będą zaburzać estetykę pojazdu. Zagrożenie niesie również grad, który może poważnie uszkodzić strukturę lakieru oraz samej blachy. 

Jak zadbać o nadwozie w aucie?

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może pozwolić sobie na garażowanie auta, za to każdy może wykonać kroki, które pozwolą w zadbaniu o nadwozie swojego pojazdu. 

Przede wszystkim należy nie dopuszczać do kontaktu karoserii ze szkodliwymi substancjami, takimi jak oleje hydrauliczne czy bio paliwo. Dodatkowo, podczas pielęgnacji samochodu należy wybierać sprawdzone detergenty wysokiej jakości, a do czyszczenia używać miękkich gąbek lub szczotek, które pozwolą na zminimalizowanie ryzyka zarysowań. 

Warto również skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia, jakim jest powłoka ceramiczna, która ma właściwości hydrofobowe, dzięki czemu woda nie osiada na karoserii, ale po niej spływa. Cecha ta sprawia, że zanieczyszczeniom jest trudniej przylgnąć do karoserii, w związku z czym ograniczana jest konieczność częstego mycia pojazdu. Oprócz tego, powłoka ceramiczna sprawi, że lakier będzie bardziej odporny na takie czynniki jak chemia, ptasie odchody czy sól drogowa. Powłoka ceramiczna sprawia, że nadwozie staje się bardziej odporne na promienie UV, w związku z czym lakier nie będzie płowieć, co jest dobrą wiadomością szczególnie dla tych osób, które nie mają możliwości garażowania swojego pojazdu. 

Innym, równie popularnym rozwiązaniem jest folia PPF, czyli bezbarwna folia, która nakładana jest na karoserie w celu ochrony lakieru przed czynnikami zewnętrznymi. Folia ochronna nie zmienia barwy lakieru, choć istnieją również folie matowe, które wpłyną na efekt wizualny i pozwolą się wyróżnić. Folia PPF chroni samochód przed potencjalnymi uszkodzeniami, takimi jak zarysowania lakieru przez drobne kamienie, piasek, czy też gałęzie drzew. Chroni również przed szkodliwym wpływem promieniowania UV oraz innymi czynnikami, takimi jak np. ptasie odchody, smoła czy żywica. W przypadku zużycia się folii PPF i chęci jej wymiany, nie należy się obawiać - jej demontaż nie niszczy lakieru. 

Grupa KOCPOL

Jesteśmy serwisem, który świadczy usługi z zakresu napraw powypadkowych. Przywracamy bezpieczeństwo i blask samochodom naszych klientów od 1980 roku. Dzięki tak bogatemu doświadczeniu możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy mistrzami blacharstwa i lakiernictwa. Nasz zespół składa się z prawdziwych fachowców, którzy dzięki swojemu profesjonalizmowi, dbałości o szczegóły oraz wieloletniemu doświadczeniu w świadczeniu kompleksowych usług z zakresu serwisu napraw powypadkowych potrafią poradzić sobie z każdym zadaniem. Nasi specjaliści gwarantują indywidualne i profesjonalne podejście do klienta. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient wyjechał zadowolony z efektów naszej pracy, zarówno po małej kolizji, jak i po większych uszkodzeniach. 

Gdzie można nas znaleźć?

Znajdziesz nas w Krakowie przy ul. Balicka 117, 30-149 Kraków Bronowice oraz przy ul. Józefa Chełmońskiego 260, 31-348 Kraków Krowodrza, gdzie znajdują się nasze warsztaty, w których naprawiamy Wasze samochody. Z wielką radością pragniemy poinformować, że na mapie pojawił się nasz najnowszy punkt przy ul. Krakowskiej 6, 32-540 Bolęcin, gdzie znajduje się punkt przyjęć aut do naprawy. Źródło: Grupa Kocpol Kraków

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image