Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 09.12.2015, 18:15
Do czego służą elementy toczone z mosiądzu, miedzi, stali nierdzewnej?
We wszelakiego rodzaju sprzęcie, bardzo istotną rolę odgrywają jej drobne elementy. Chociaż na pierwszy rzut oka ich nie widać, to jednak drobne śruby, wkładki czy dysze pozwalają maszynom działać wydajnie i sprawnie. Warto zatem widzieć, gdzie powinny być stosowane i dlaczego są tak ważne.

Często mówi się, że trwałość najmniejszych detali stanowi o trwałości całej, nawet wielkogabarytowej maszyny. Najczęściej  te drobne części, wykonywane są z detali toczonych z mosiądzu, miedzi oraz stali nierdzewnej. Aby zrozumieć ich istotę dla funkcjonowania całego maszynowego systemu, należy zrozumieć proces ich powstawania. 


Każdy detal wykonany z tworzyw przechodzi przez proces toczenia. Jest to rodzaj obróbki wiórowej stosowany najczęściej do obrabiania powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych przedmiotów w kształcie brył obrotowych, a przy zastosowaniu odpowiednich nakładek, istnieje możliwość uzyskiwania również innych kształtów- mówią fachowcy z anbi-tech.pl.  


Z tworzyw tego rodzaju powstają między innymi specjalistyczne nakrętki. Dzięki nim kolejne części maszyny pozostają ze sobą zespolone. Wykonane z mosiądzu, są odporne na drgania oraz uszkodzenia motoryczne. Sprawia to, że żywotność maszyny jest znacznie wydłużona, co zmniejsza koszty jej użytkowania, co jest bardzo istotnym punktem dla każdego przedsiębiorcy. Odpowiednio wytłoczona nakrętka z mosiądzu pozwala zatem funkcjonować maszynom przez długi czas. Specjaliści z anbi-tech.pl zwracają uwagę na detale ze stali nierdzewnej, jako te które wykorzystywane są najczęściej. Mogą one bowiem być użyte, jako element ozdobny do maszyny, wtedy często poddawane są chromowaniu, aby uzyskać charakterystyczny błysk. Dodatkowo, powstają z nich tulejki, bolce lub podkładki. W przypadku dwóch pierwszych, to można je zastosować do łączenia części ruchomych w maszynie, które mogą być narażone na działanie czynników zewnętrznych powodujących korozję. Podkładki wykonane z tego tworzywa charakteryzują się natomiast dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.



Toczone detale z miedzi, stają się najczęściej śrubami bądź wkładkami. Są zatem bardzo powszechne i stosuje się je niemalże w każdej dziedzinie przemysłu. Służą do tworzenia i modyfikowania nie tylko maszyn przemysłowych, ale wszelakiego rodzaju sprzętu który znaleźć można w domu czy garażu. Ponad to z tworzyw tych wykonuje się dysze oraz elementy kształtowe. 


Pamiętać należy, że wszystkie materiały muszą być profesjonalnie obrobione. W przeciwnym wypadku może się okazać, że będą one wadliwe. Prowadzi to do niesprawnego działania maszyny, pogorszenia jej jakości oraz żywotności. W przypadku sprzętu przemysłowego, trzeba brać pod uwagę, że uszkodzone detale mogą okazać się wadą szczególnie kosztowną. Nie wypływa to dobrze na opinie inwestorów i prowadzić może do pogorszenia wizerunku marki. Warto zatem przy zamawianiu tych elementów wiedzieć, czy firma je produkującą bierze pełną odpowiedzialność za ich jakość. Wtedy można mieć pewność, że detale te będą odpowiednio napędzać maszynę.